Skuteczni wojownicy z Pogwizdowa. Nakano i mistrzostwa Europy

W dniach 4-7 kwietnia w rumuńskim Pitești odbyły się Mistrzostwa Europy Młodzieżowców, Juniorów i Juniorów Młodszych w Ju-Jitsu. Ich żniwem był medal dla zawodniczki z powiatu cieszyńskiego.

W zawodach wzięło udział sześciu zawodników UKS Nakano Pogwizdów, debiutantów na takiej imprezie. Już w pierwszy dzień na podium stanęła Anna Wasiołek – druga w rywalizacji juniorek młodszych w kategorii wagowej do czterdziestu kilogramów. Agata Banot po trzech pojedynkach uplasowała się na V pozycji w kategorii do 48 kg. Drugi dzień przyniósł piąte miejsce Natalii Filipczak oraz dobre walkami Samuela Szczuki. Zarówno Natalia jak i Samuel stoczyli na rumuńskim tatami 3 bardzo zacięte i wyrównane pojedynki oraz zdobyli cenne doświadczenie na kolejne starty. Filipczak, w kategorii Juniorki U-18 w wadze do 78 kg, ulokowała się w przedziale miejsc 5-6, a Szczuka, w kategorii Juniorzy U-16 do 77 kg. Był na miejscach 17-24.

Trzeci i ostatni dzień ME to z kolei 5 miejscem Patryka Węglorza i 7 miejscem Jacka Drewka. Chłopacy startowali w bardzo silnie i licznie obsadzonych kategoriach. Jacek stoczył pięć pojedynków miał w swojej kategorii aż 30 zawodników (Młodzieżowcy U-21 do 69 kg , a Patryk trzy walki w piekielnie mocnej kategorii + 90kg (Młodzieżowcy U-21.

„Jako mały klub z Pogwizdowa jesteśmy ogromnie dumni z całej naszej ekipy i taki występ jest dla nas niezwykłym sukcesem. Wielkie brawa dla Naszych zawodników oraz trenera.” – czytamy na stronie społecznościowej klubu Nakano.