Wydarzenia Cieszyn

Śląski marszałek w Brennej

Wczoraj w Brennej gościł Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego. Podpisano list intencyjny wyrażający poparcie dla inicjatywy o nazwie Centrum Aktywnego Wypoczynku w Brennej.

Centrum Aktywnego Wypoczynku to pomysł na stworzenie w rejonie Kotarza dużej, całorocznej bazy turystyczno-rekreacyjnej. – Strony, mając na uwadze dobro regionu województwa śląskiego, jego zrównoważony rozwój i godne życie mieszkańców, wyrażają pełne poparcie dla realizacji pilotażowego projektu Centrum Aktywnego Wypoczynku w Brennej, stanowiącego jeden z kluczowych elementów projektu pod nazwą Beskidzkie Centrum Narciarstwa ujętego w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju do 2020 roku, przyjętej przez Radę Ministrów w dniu 14 lutego 2017 roku. Strony wyrażają zadowolenie, że  uruchomione zostały inicjatywy lokalne oraz możliwości inwestycyjne, mające na celu wykorzystanie miejscowego potencjału oraz rozwój gminy Brenna, a także rozwoju całego regionu. Wobec powyższego Strony zapewniają o wsparciu, w ramach posiadanych kompetencji, projektu Centrum Aktywnego Wypoczynku w Brennej i oczekują jego pełnej realizacji przy umożliwieniu jak najszerszego udziału w projekcie społeczności lokalnej – czytamy w liście intencyjnym podpisanym przez marszałka Wojciecha Saługę i wójta Brennej Jerzego Pilcha. W spotkaniu w sali sesyjnej Urzędu Gminy w Brennej uczestniczyli również wiceprzewodnicząca sejmiku województwa śląskiego Sylwia Cieślar i kierownik Projektu Kotarz Arena Bogusław Holeksa.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Roman
Roman
4 lat temu

Są pewne grupy, którym to nie na rękę, ale powinno być dobrze, bo przeciwnicy tej inwestycji mają ca raz mniej jakichkolwiek racjonalnych argumentów.

Sylwek
Sylwek
5 lat temu

Mam nadzieję, że ta inwestycja zostanie zrealizowana. Brenna zawsze była omijana przez inwestorów szerokim łukiem. Polikwidowano wyciągi i w tej chwili można zapomnieć o utrzymaniu się z turystyki. To szansa dla mieszkańców i osób, które chcą się rozwijać.