Cieszyn Kultura i rozrywka

Wystawa w szpitalu

W Galerii Zmiennej Szpitala Śląskiego w Cieszynie można oglądać wystawę ilustracji autorstwa Anny Witkowicz.

Anna Witkowicz to absolwentka Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, a obecnie doktorantka w macierzystej uczelni. Między innymi była stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zrealizowała wiele wystaw, uczestniczyła w licznych konkursach, gdzie zdobywała nagrody. 

– Ilustracja głównie kojarzona jest z elementami książek, jednak ma o wiele szersze zastosowanie w dziedzinie projektowania graficznego. Jest też komponentem mniejszych jak i większych projektów, na wystawie można zobaczyć ilustracje stworzone na potrzeby plakatu, książek ale też takich projektów jak gra planszowa – mówi Anna Witkowicz.

Galeria Zmienna Szpitala Śląskiego w Cieszynie znajduje się w Zespole Poradni Specjalistycznych. Wstęp na wystawę wolny.

google_news
Cieszyn Kultura i rozrywka

Wystawa w szpitalu

W Galerii Zmiennej Szpitala Śląskiego w Cieszynie prezentowane są akwarele, których autorem jest Andrzej Daszek.

Andrzej Daszek ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Z zamiłowania jest plastykiem. Należy do Stowarzyszenia Twórczego “Brzimy” w Ustroniu oraz Stowarzyszenia “Plener” funkcjonującego przy Stowarzyszeniu Artystów Polskich w Warszawie. W jego twórczości dominuje motyw architektury, przeważa styl industrialny oraz zachwyt nad zabytkowym budownictwem Polski i Europy. Jego prace plastyczne wykonane są najczęściej techniką akwareli lub pasteli. Chętnie też szkicuje piórkiem lub ołówkiem. W Galerii Zmiennej Szpitala Śląskiego w Cieszynie prezentowane są jego akwarele, których tematem jest ten właśnie szpital. To artystyczny hołd dla 125-letniej historii tej medycznej placówki. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

 

google_news
Cieszyn Kultura i rozrywka

Wystawa w szpitalu

W Galerii Zmiennej Szpitala Śląskiego w Cieszynie oglądać można wystawę prac plastycznych Aleksandry Koniecznej.

Aleksandra Konieczna swoje prace tworzy zarówno w domu w Górkach Wielkich jak i na zajęciach plastycznych w Dziennym Ośrodku Wsparcia „Więź” w Cieszynie. Chętnie używa techniki akrylu i pasteli, a w jej twórczości bardzo mocno obecne są motywy sakralne. Od niedawna maluje też ikony. -”Harmonię odnajduję w ciszy i spokoju, we wzajemnej życzliwości, ale również w działaniu” – mówi Aleksandra Konieczna.

Galeria Zmienna znajduje się w Zespole Poradni Specjalistycznych Pawilonu Diagnostyczno-Zabiegowego Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

google_news
Cieszyn Kultura i rozrywka

Wystawa w szpitalu

W Galerii Zmiennej Szpitala Śląskiego w Cieszynie prezentowana jest ekspozycja “Cieszynlove”, która prezentuje ciekawe fotografie dotyczące miasta nad Olzą

“Cieszynlove” to fotografie (wraz z autorskimi narracjami) autorstwa cieszynianina Jakuba Połomskiego, w dużej mierze wykonane dronem. Jakub Połomski jest samoukiem, nie uczył się fotografii na kursach, czy w specjalnych szkołach, zdobywał umiejętności ciężką pracą i uporem. Kilka lat temu jego zrobione z Ochodzitej zdjęcie zatytułowane “Beskidzka arkadia” zdobyło nagrodę National Geographic. – Najbardziej pociąga końcowy odbiór. Mam dużo zdjęć, co do których jestem przekonany, że są dobre, natomiast końcowy odbiór przeciętnego człowieka mówi co innego. To zaskakujące, że odbiorcom podobają się zupełnie inne zdjęcia, niż te, które ja typowałem. Myślę, że każdy z nas może być fotografem, o ile będzie wkładał w to całe swoje serce, robił zdjęcia z pasji, a nie z przymusu. Nie ma reguły na dobre zdjęcie, przepis siedzi w głowie każdego człowieka – odpowiada Jakub Połomski na pytanie o to, co jest najważniejsze w jego fotograficznej pasji.

Wystawę “Cieszynlove” można oglądać w Galerii Zmiennej Szpitala Śląskiego w Cieszynie, która znajduje się Zespole Poradni Specjalistycznych Pawilonu Diagnostyczno-Zabiegowego. Wstęp wolny.

google_news
Cieszyn Kultura i rozrywka

Wystawa w szpitalu

W Galerii Zmiennej Szpitala Śląskiego w Cieszynie prezentowana jest wystawa fotografii Zbigniewa Wojnara zatytułowana „Impresje z Mikrolandii”.

Z zawodu Zbigniew Wojnar jest lekarzem. Mieszka i pracuje na Zaolziu. Oprócz zawodowych obowiązków ma także czas na liczne pasje artystyczne. – Od dawna pasjonuje mnie sztuka, zwłaszcza malarstwo. Maluję oleje i akwarele, rysuję, tworzę grafiki komputerowe. Inspiracją są fotografie z licznych podróży, przyroda, malownicze zakątki, czasami też banalne motywy, których zwykłe oko nie zauważa – kałuże, topniejący śnieg, odblaski, struktury na murach – mówi Zbigniew Wojnar, który w swoim dorobku ma również kilka dzieł literackich z gatunku fantastyki naukowej. Lekarz z Zaolzia interesuje się również fotografiką. Szczególnie lubi fotografować zwykłe przedmioty, które na zdjęciach wykonanych z odległości zaledwie kilku centymetrów, wyglądają bardzo interesująco. Fotografie Zbigniewa Wojnara można oglądać w Galerii Zmiennej Szpitala Śląskiego w Cieszynie, która znajduje się w Zespole Poradni Specjalistycznych. 

google_news
Cieszyn Kultura i rozrywka

Wystawa w szpitalu

W Galerii Zmiennej Szpitala Śląskiego w Cieszynie prezentowana jest wystawa prac Jana Gluzy zatytułowana „Spacerkiem po Polsce”.

Jan Gluza to malarz, rzeźbiarz i grafik, członek koła plastyków działającego przy Macierzy Ziemi Cieszyńskiej. Prezentowane w szpitalu prace wykonał w technice linorytu, której nauczył się w Pracowni Plastycznej Marynarki Wojennej. – Moje prace znajdują się w Muzeum Śląska Cieszyńskiego oraz w wielu urzędach, a także w prywatnych zbiorach na terenie Austrii, Kanady i Francji – mówi Jan Gluza, który w swojej twórczości wiele miejsca poświęca promowaniu piękna ziemi goleszowskiej i całego Śląska Cieszyńskiego.

Galeria Zmienna Szpitala Śląskiego znajduje się w Zespole Poradni Specjalistycznych. Wstęp wolny.

google_news