Wydarzenia Bielsko-Biała

Właśnie ukazał się nietypowy przewodnik. Śląsk dla niepełnosprawnych turystów

Fot. Śląska Organizacja Turystyczna

Staraniem Śląskiej Organizacji Turystycznej ukazał się właśnie bardzo nietypowy, aczkolwiek z pewnością bardzo oczekiwany, przewodnik turystyczny „Śląskie bez barier”. Publikacja skierowana jest do niepełnosprawnych turystów oraz osób starszych czy rodzin z małymi dziećmi mogącymi mieć problemy z poruszaniem się w terenie.

Przewodnik wyjaśniają jego twórcy – Nie zawiera opisów dziejów i historii poszczególnych obiektów i atrakcji turystycznych (co można znaleźć w każdym dostępnym na rynku przewodniku turystycznym) , a skupia się na opisaniu dostępności tych miejsc i ewentualnych ograniczeniach lub utrudnieniach w dostępie do nich. Przewodnik zawiera propozycje terenowych wycieczek plenerowych – wyjaśnia Adam Wawoczny prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej.

W przewodniku przygotowano propozycje aż 68 konkretnych wycieczek po województwie śląskim w tym Podbeskidziu z myślą o osóbach z problemami ruchowymi. Zawiera też wiele ciekawych porad dotyczących aktywności ruchowej osób niepełnosprawnych.
Przewodnik wydano w wersji drukowanej w nakładzie 2.000 egzemplarzy (jest dostępny w Śląskiej Organizacji Turystycznej) oraz elektronicznej Tutaj

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stop Kłamstwu Śląskiemu
Stop Kłamstwu Śląskiemu
1 rok temu

Przewodnik jest dobrze zatytułowany “śląskie bez barier”, bo śląskie a Śląsk to nie to samo,natomiast tytuł artykułu Śląsk dla niepełnosprawnych turystów świadczy ,że pan redaktor jest a) ignorantem ,b)niedoukiem ,c)świadomym hanysyzatorem.Odpowiedzi na kartkach pocztowych proszę wysyłać do redakcji tego portaliku.