Wydarzenia Bielsko-Biała

Śląskie: Ruszyła karuzela stanowisk?

Andrzej Listowski nie jest już dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej. Z funkcji tej – jak się dowiedzieliśmy – został odwołany przez władze województwa śląskiego 6 lutego. Dzień później stanowisko to objął z tego samego nadania Rafał Sadowski.

Kulisy tej niespodziewanej zamiany nie są do końca jasne. Wskazówką może być to, że WORD jest placówką podległą Urzędowi Marszałkowskiemu w Katowicach. Tymczasem po wyborach samorządowych władzę w województwie przejął PiS i nie wykluczone, że rozpoczął się proces obsadzenia stanowisk własnymi ludźmi (poprzedni dyrektor był z nadania PO). Przy czym nie wykluczone, że za decyzją tą stoją jakieś inne powody, o których na razie nie wiemy. O komentarz poprosiliśmy rzecznika Urzędu Marszałkowskiego Katowicach, lecz na razie w sprawie tej się nie wypowiedział.

Rafał Sadowski ma 48 lat. Ma wykształcenie wyższe (absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach). W przeszłości pracował między innymi w cieszyńskim PKS-ie. Obecnie prowadził działalność gospodarczą.

Tak na marginesie w Bielsku-Białej jest jeszcze kilka placówek podlegających Urzędowi Marszałkowskiemu w Katowicach w tym: Szpital Wojewódzki, Muzeum Historyczne, Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna czy Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli…

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
4 lat temu

No i następny eunuch pokazał co potrafi wartościowych ludzi pozwalniać poredukować etaty i nachapać się władzy dla siebie i swoich przydupasów bez kompetencji ten nowy Dyrektor wie jak napisać ze służbowego komputera obraźliwy komentarz na swojego szefa w godzinach pracy i dać się jeszcze złapać dureń jakich mało a w dodatku alkoholik mózg zlasowany. Położył PKS w Cieszynie położył własny interes i na Word też przyjdzie czas żeby go położyć A teraz się obstawił przydupasami co się bardzo nie umią wysłowić tylko stworzyć listę do wprowadzenia zmian kadrowych na jesieni wylecicie wszyscy z hukiem a ten pseudo wice dyrektor jakiś… Czytaj więcej »

Andrzej z placu broni
Andrzej z placu broni
4 lat temu

Nie ważne co skończył ważne kim jest i co potrafi znam gościa od kilku lat po objęciu stanowiska gość mnie niezna czy to wam daje coś do myślenia, jaką trzeba mieć psychikę żeby się tak zachowywać. Duże emocje budzą dziennikarskie zainteresowania więc spokojnie może zacznie poznawać ludzi i mieć do nich szacunek

bielszczanin
bielszczanin
4 lat temu

Skończył na Usiu teologię czy wydział polityczny ? To i to pasuje do wordu jak ulał

Franuś
Franuś
4 lat temu

Na marginesie: placówki zapewne nie są dobrze zarządzane i wymagają też zmian w kierownictwie. A Muzeum Historyczne w pierwszej kolejności. Jest poparcie takie jak poniżej nie tłumaczące merytorycznych powodów ale kto by o to pytał.

BBB
BBB
4 lat temu
Reply to  Franuś

A co jest nie tak z Muzeum Historycznym, że aż trzeba zmian w pierwszej kolejności?

zemsta jest słodka
zemsta jest słodka
4 lat temu

Wszystkich z PO powinni wywalić.

gosc
gosc
4 lat temu

raczej pisiorów