Wydarzenia Żywiec

Ślemień: Arkadiusz Kania ponownie wiceprzewodniczącym

Arkadiusz Kania – wiceprzewodniczący Rady Gminy Ślemień. Fot. Paweł Szczotka

Podczas dzisiejszej (29 listopada) sesji Rady Gminy Ślemień radni wybrali wiceprzewodniczącego oraz szefów i zastępców poszczególnych komisji.

Przy wyborze na funkcję wiceprzewodniczącego Rady Gminy obecny przewodniczący Jarosław Jurczak (Komitet Wyborczy Wyborców Zgodni i Odpowiedzialni, ugrupowanie wójta Jarosława Krzaka) jako kandydata zaproponował Arkadiusza Kanię (KWW Zgodni i Odpowiedzialni, dotychczasowy wiceprzewodniczący od 2016 roku). Z kolei radna Renata Bąk (KWW Można Lepiej i Uczciwiej, ugrupowanie kandydatki na wójta Danuty Micor) zaproponowała Bogdana Pyclika (KWW Można Lepiej i Uczciwiej).

W tajnym głosowaniu na wiceprzewodniczącego wybrano Arkadiusza Kanię, za którym opowiedziało się 12 radnych. Z kolei na Bogdana Pyclika głosowały trzy osoby.

Jak obsadzono poszczególne komisje Rady Gminy?

1. Komisja Rewizyjna – przewodniczący: Łukasz Gibas, wiceprzewodniczący: Piotr Czernecki (obaj z KWW Zgodni i Odpowiedzialni).

2. Komisja Budżetowej, Polityki Gospodarczej i Społecznej – przewodniczący: Jerzy Siwiec, wiceprzewodniczący: Janusz Gibas (obaj z KWW Zgodni i Odpowiedzialni).

3. Komisja Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki – przewodnicząca: Agata Małysiak, wiceprzewodniczący: Bogusław Hilarowicz (oboje z KWW Zgodni i Odpowiedzialni).

4. Komisja Bezpieczeństwa, Porządku Publicznego i Ochrony Przeciwpożarowej – przewodniczący: Janusz Gibas, wiceprzewodniczący: Arkadiusz Kania (obaj z KWW Zgodni i Odpowiedzialni).

5. Komisja do spraw Ekologii i Rolnictwa – przewodniczący: Bogdan Pyclik, wiceprzewodnicząca: Renata Bąk (oboje z KWW Można Lepiej i Uczciwiej).

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Franuś
Franuś
4 lat temu

Czy jeden wiceprzewodniczący wystarczy podczas gdy w innych gminach są po 2. ? W gminie Ślemień nie ma obowiązkowej komisji skarg, wniosków, petycji?