Bielsko-Biała E-edukacja Cieszyn

Smaczny konkurs w Cieszynie

To był pełen fantazji i dobry w smaku turniej. Tak z pewnością można powiedzieć o XIII Beskidzkim Konkursie Młodych Barmanów, który odbył się w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Cieszynie.

W barmańskich zmaganiach uczestniczyło dziewięciu uczniów szkół o profilu gastronomicznym. Ich zadaniem było przygotowanie w określonym czasie napojów mieszanych w dwóch kategoriach – short fancy cocktail i soft fancy drink. Na wynik końcowy składały się dwie oceny. Po pierwsze – techniczna, w której jurorzy bacznie przyglądali się pracy młodych barmanów, i po drugie – degustacyjna. Tutaj liczył się wygląd drinka, zapach i smak. Jak twierdzili oceniający, poziom konkursu był bardzo wysoki, a młodzi adepci sztuki barmańskiej zaprezentowali swój kunszt i sprawność.

Laureatami zostali, w kategorii short fancy cocktail: 1. Klaudia Guzdek z Zespołu Szkół im. Tuwima w Bielsku-Białej, 2. Magdalena Jończy z Zespołu Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku Białej, 3. Dorota Jonkisz, z Zespołu Szkół im. Tuwima w Bielsku-Białej. W kategorii soft fancy drink: 1. Dorota Jonkisz, 2. Klaudia Guzdek, 3. Kamila Janko, reprezentująca Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie. Nagrodę Grand Prix konkursu – profesjonalny kurs barmański – otrzymała Dorota Jonkisz.

 

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments