Bielsko-Biała Sport

Smarujcie narty – nowy termin Pucharu Magurki

Fot. Strona organizatora

W styczniu zima pokrzyżowała plany organizatorom 15. Pucharu Magurki “Śladami Arcyksiężnej Marii Teresy Habsburg” w biegach narciarskich. Znany jest jednak już nowy termin rozegranych zawodów. Tym razem organizatorzy zapraszają biegaczy na Maturę Wilkowicką w sobotę 18 lutego.

Oczywiście pod warunkiem, że zima po raz kolejny nie wywinie jakiegoś numeru. Na razie prognozy synoptyków napawają optymizmem. – Mamy nadzieję, że tym razem pogoda nam nie przeszkodzi – wyraził nadzieję jeden z organizatorów biegu.
Bieg “Śladami Arcyksiężnej Marii Teresy Habsburg” to jeden z najbardziej popularnych i znanych w kraju biegów narciarskich dla amatorów. Niestety – choć zawody organizowane są na trasach położonych wysoko w partiach szczytowych Magurki Wilkowickiej – to jednak nie zawsze warunki śniegowe umożliwiają ich przeprowadzenie. I w tym roku za pierwszym razem się nie udało. Mężczyźni mają rywalizować na dystansie 11 a kobiety 7 kilometrów. Przy czym ilość uczestników biegu głównego ograniczona jest (wynika to z parametrów trasy) do 200 osób. Start przewidziano na 11.00. Wcześniej – bo o 10.00 – rozpoczną rywalizację w poszczególnych kategoriach wiekowych dzieci od 7 14 lat. Meta i start zorganizowana będzie na polanie obok schroniska turystycznego. Organizatorem biegu jest Gmina Wilkowice oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wilkowicach pomagali im Polski Związkiem Narciarskim oraz ościennymi samorządami. Regulamin zawodów oraz link do zapisów online można znaleźć tutaj

google_news