Bielsko-Biała Na sygnale

Śmierć dwóch osób w Szczyrku (AKTULIZACJA)

Fot. OSP Szczyrk

Tragiczne wieści napłynęły dzisiejszego (8 maja) poranka ze Szczyrku. Pierwsze wiadomości sugerowały, że zmarły dwie osoby, które mogły zatruć się tlenkiem węgla, czyli czadem. Już wiadomo, że przyczyną śmierci była zupełnie inna.

Jak informują strażacy z OSP Szczyrk o 6.23 otrzymali wezwanie do jednego z budynków mieszkalnych przy ulicy Salmopolskiej w Szczyrku.

Ze zgłoszenia wynikało, że trzeba wykonać pomiar tlenku węgla, bo doszło do zgonu jednej osoby. Po przybyciu i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, na miejscu zastano zespół ratownictwa medycznego prowadzący resuscytację krążeniowo-oddechową u drugiej z osób. Ratownicy zabezpieczeni w aparaty tlenowe weszli do budynku i przy użyciu mierników wielogazowych sprawdzili pomieszczenia pod kątem obecności tlenku węgla. Pomiary nic nie wykazały, zagrożenia nie stwierdzono. Dalsze działania polegały na pomocy ratownikom pogotowia w przywróceniu funkcji życiowych u drugiej z osób. Niestety bezskutecznie. Zespół ratownictwa medycznego stwierdził zgon dwóch osób. Dalsze czynności wyjaśniające prowadzi policja pod nadzorem prokuratora – relacjonują ochotnicy ze Szczyrku.

Tragicznie zmarli to 53-letnia kobieta i 60-letni mężczyzna. W działaniach ratowniczych, które trwały około godziny wzięli udział: OSP Szczyrk. Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 1 w Bielsku-Białej, zespół ratownictwa medycznego i policja.

***

Jednak nie potwierdziły się początkowe informacje, że przyczyną śmierci kobiety i mężczyzny mogło być zatrucie czadem.

Jak się okazuje kobieta doznała zawału, a pomoc wezwał jej mąż, który niestety również doznał zawału. Po stwierdzeniu tych faktów prokurator odstąpił od dalszych czynności i sekcji zwłok postanawiając wydać zwłoki rodzinie – mówi aspirant sztabowy Roman Szybiak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

 

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Erni
Erni
7 dni temu

naglica? masakra jakaś,

michał89
michał89
8 dni temu

spoczywajcie w pokoju

Regina
Regina
8 dni temu

Kobieto idź się leczyć, myślenie nie boli. Wyrazy współczucia dla rodzin zmarłych

Hermegilda
Hermegilda
8 dni temu

No i jednak szczepionki miałam rację powinnam pracować w dochodzeniówce

Hermegilda
Hermegilda
8 dni temu

Jak nie wiadomo na co zmarli szczepioneczki wychodzą coraz lepiej i rządy PiS

Obserwator
Obserwator
8 dni temu
Reply to  Hermegilda

Co PIS ma do tego.
Przestań opowiadać pierdoły

Gosia
Gosia
8 dni temu
Reply to  Hermegilda

Tak brawo bo nikt nigdy nie dostał zawału w wieku 53 lat i 60 !Gratuluję myślenia !Dziwne 8 lat temu wśród moich najbliższych 3 osoby nie mające 50 lat odeszły nagle !Ciekawostka nie było Covida ani szczepionki !

Hermegilda
Hermegilda
8 dni temu
Reply to  Gosia

8 lat temu nie było kowida ale był Jarek

z boku
z boku
7 dni temu
Reply to  Hermegilda

Wisława Szymborska mówiła, że “Ludzie głupieją hurtowo,a madzreją detalicznie “.Hermenegilda jest tego najlepszym przykładem,hurtowego ogłupienia.

Hermegilda
Hermegilda
7 dni temu
Reply to  z boku

No hermenegilda może tak jam jest hermegilda bucu jeden