Wydarzenia Bielsko-Biała

Śmiertelne potrącenie pieszego przez pociąg

Dziś rano doszło do potrącenia pieszego przez pociąg osobowy w rejonie stacji PKP Leszczyny. Na miejscu zadysponowane zostały wszystkie służby ratunkowe. Ruch kolejowy odbyła się jednym torem, występują opóźnienia w kursowaniu pociągów.

Początkowo informowano, że w związku ze zdarzeniem występuje opóźnienie pociągu relacji Zwardoń – Katowice o ok. 60 minut od stacji Bielsko Biała Leszczyny z powodu potrącenia osoby postronnej. Ostatecznie pociąg został odwołany, a ok. 200 osób przebywających w pociągu zostało ewakuowanych do drugiego składu podstawionego przez Koleje Śląskie. W akcji pomagały służby ratunkowe.

Policja potwierdza, że mamy do czynienia ze zdarzeniem ze skutkiem śmiertelnym. Trwa ustalanie tożsamości ofiary. Ruch odbywa się po jednym torze w obu kierunkach. Na czas działań służb występować będą utrudnienia w kursowaniu pociągów, co przełoży się na ich opóźnienia.

– Po dojeździe na miejsce okazało się, że doszło do potrącenia mężczyzny, niestety ze skutkiem śmiertelnym. Lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ewakuowaniu pasażerów z pociągu. Ewakuowaliśmy 227 osób w tym 20 dzieci, wszyscy zostali bezpiecznie przeprowadzeni na pobliską stację Leszczyny, skąd kontynuowały podróż – powiedział nam mł. bryg. Łukssz Sztafiński, dowódca jednostki JRG1 w Bielsku-Białej.

mk, ak

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lENA
lENA
14 dni temu

Pismaki!!! Dziś a moze dzisiaj i kiedy jest to DZIŚ?!!!

Hermenegilda ta mądrzejsza i od IENA
Hermenegilda ta mądrzejsza i od IENA
13 dni temu
Reply to  lENA

Dziś jest nie wczoraj ani nie jutro, to jasne.

Hermenegilda
Hermenegilda
16 dni temu

Że też pieszy znalazł się na torowisku? Musiał być to specjalny pieszy bo do tej pory zwykły pieszy to uczestnik ruchu na drodze, poza pojazdem.

Pasazer
Pasazer
16 dni temu
Reply to  Hermenegilda

To był specjalny pieszy pasażer widcznie zapomnial ze podroz koleja skraca czas podrozy pociagiem.
I 200 osobom utrudnil dostanie sie do pracy/pracy.

lENA
lENA
14 dni temu
Reply to  Hermenegilda

MATOLE ZAMKNIJ SIE I ZNAJDZ SOBIE ROBOTĘ PATUSIE