Wydarzenia Bielsko-Biała

Śmiertelne potrącenie pieszego przez pociąg

Dziś rano doszło do potrącenia pieszego przez pociąg osobowy w rejonie stacji PKP Leszczyny. Na miejscu zadysponowane zostały wszystkie służby ratunkowe. Ruch kolejowy odbyła się jednym torem, występują opóźnienia w kursowaniu pociągów.

Początkowo informowano, że w związku ze zdarzeniem występuje opóźnienie pociągu relacji Zwardoń – Katowice o ok. 60 minut od stacji Bielsko Biała Leszczyny z powodu potrącenia osoby postronnej. Ostatecznie pociąg został odwołany, a ok. 200 osób przebywających w pociągu zostało ewakuowanych do drugiego składu podstawionego przez Koleje Śląskie. W akcji pomagały służby ratunkowe.

Policja potwierdza, że mamy do czynienia ze zdarzeniem ze skutkiem śmiertelnym. Trwa ustalanie tożsamości ofiary. Ruch odbywa się po jednym torze w obu kierunkach. Na czas działań służb występować będą utrudnienia w kursowaniu pociągów, co przełoży się na ich opóźnienia.

– Po dojeździe na miejsce okazało się, że doszło do potrącenia mężczyzny, niestety ze skutkiem śmiertelnym. Lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ewakuowaniu pasażerów z pociągu. Ewakuowaliśmy 227 osób w tym 20 dzieci, wszyscy zostali bezpiecznie przeprowadzeni na pobliską stację Leszczyny, skąd kontynuowały podróż – powiedział nam mł. bryg. Łukssz Sztafiński, dowódca jednostki JRG1 w Bielsku-Białej.

mk, ak

 

google_news
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lENA
lENA
5 miesięcy temu

Pismaki!!! Dziś a moze dzisiaj i kiedy jest to DZIŚ?!!!

Hermenegilda ta mądrzejsza i od IENA
Hermenegilda ta mądrzejsza i od IENA
5 miesięcy temu
Reply to  lENA

Dziś jest nie wczoraj ani nie jutro, to jasne.

Hermenegilda
Hermenegilda
5 miesięcy temu

Że też pieszy znalazł się na torowisku? Musiał być to specjalny pieszy bo do tej pory zwykły pieszy to uczestnik ruchu na drodze, poza pojazdem.

Pasazer
Pasazer
5 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

To był specjalny pieszy pasażer widcznie zapomnial ze podroz koleja skraca czas podrozy pociagiem.
I 200 osobom utrudnil dostanie sie do pracy/pracy.

lENA
lENA
5 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

MATOLE ZAMKNIJ SIE I ZNAJDZ SOBIE ROBOTĘ PATUSIE