Bielsko-Biała Na sygnale

Śmiertelny wypadek w Czańcu. Nie żyje motocyklista

Około godziny 20.05 na skrzyżowaniu ul. Kęckiej z ul. Kwiatową w Czańcu doszło do zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym. Wskutek zdarzenia śmierć poniósł 27-letni motocyklista.

27-letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego, kierujący motocyklem marki suzuki, jadąc ul. Kęcką w kierunku Kęt, najechał na tył samochodu osobowego marki audi, który skręcał w prawo, z ul. Kęckiej na ul. Kwiatową.

– Rozmawiałem przez telefon, byłem tuż obok wejścia do sklepu. Widziałem, że motocyklista jedzie dosyć szybko, a nawet bardzo szybko. Zaczął dziwnie hamować, nierównomiernie. Motocyklem zaczęło rzucać. Zobaczyłem także, że kawałek dalej stanęło auto, ktoś chciał skręcić w prawo. Motocyklista lekko się „położył” na tym motorze, ale nie zdążył się wywrócić, uderzył w samochód – relacjonował nam pan Piotr, świadek zdarzenia, który podjął reanimację motocyklisty. Reanimację kontynuowali ratownicy, niestety czynności życiowych nie udało się przywrócić, lekarz stwierdził zgon.

Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację. Na miejscu zdarzenia pracowały zastępy straży pożarnej z JRG1, JRG Andrychów, JRG Oświęcim, OSP Czaniec, OSP Kęty oraz policja. Droga była zablokowana cztery godziny, policja wyznaczyła objazdy. Dalsze czynności prowadzić będzie policja.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments