Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Sobota dniem żałoby narodowej

Takim prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zostanie zapamiętany. Fot. Wikipedia

Andrzej Duda ustanowił najbliższą sobotę – 19 stycznia – dniem żałoby narodowej. Jest to dzień pogrzebu Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska.

Żałoba ma obowiązywać od piątku, 18 stycznia, od 17.00 (moment, w którym nastąpi wyprowadzenie trumny z Europejskiego Centrum Solidarności do bazyliki Mariackiej w Gdańsku), do soboty, do 19.00.

W czasie żałoby narodowej flagi państwowe zostaną opuszczone do połowy masztu.

– Rozporządzenie w tej sprawie zostało skierowane do kontrasygnaty prezesa Rady Ministrów – informuje prezydencka kancelaria.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rici_1
Rici_1
3 lat temu

To PiS odpowiada za podziały w Narodzie, szczucie jednych na drugich, tolerowanie przemocy i faszystowskich zachowań . Kto sieje wiatr , będzie zbierał burze ! To wszystko w temacie.

Kama
Kama
3 lat temu
Reply to  Rici_1

Mimo że daleko mi do popisu to zauważ że gdy pisano kaczka po smoleńsku, zimny lech itp. to wtedy było niby dla ludzi zabawnie i europejsko, a teraz nagle mowa nienawiści itp. Prawda jest taka że jedna klika rządzi od prawa do lewa i tylko podburza i śmieje się ze zwykłych obywateli.

Franuś
Franuś
3 lat temu

SZACUNEK, któremu nie można przypisywać barwy politycznej

Roman
Roman
3 lat temu

Rządzący stracili zdrowy rozsądek. Wchodzą w dupę PO bez mydełka. Pora na zmiany . 500+ nie pomoże.

Adam
Adam
3 lat temu

Czy to trochę nie przesada taka ogólnonarodowa żałoba? Oczywiście żal człowieka, ale parę dni wcześniej zginęło pięć młodych dziewczynek, wcześniej kilkunastu górników, i żałoba była tylko na terenie miasta czy województwa, a nie całego kraju.

YOU
YOU
3 lat temu
Reply to  Adam

To jest mega przesada. Jak prosto można ludzi urabiać. Gdy zginęli górnicy to było wiele wpisów o bezsensownej żałobie. Teraz nawet komentarza nie można opublikować…