Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Soboty paszportowe. Specjalny numer i wydłużone godziny obsługi

Wakacje tuż tuż, dlatego, jak co roku, zauważalny jest wzmożony ruch w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim oraz w punkach paszportowych. Nie inaczej jest w tym sezonie. Od maja do 19 czerwca w województwie śląskim zostało złożonych ponad 26 000 wniosków i wydanych ponad 17 000 paszportów. Aby usprawnić proces wydawania paszportów, wprowadzamy kolejne udogodnienia.

Soboty Paszportowe – W ramach „sobót paszportowych”, we wszystkie soboty lipca (tj. 3.07., 10.07., 17.07., 24.07. i 31.07.) w godzinach od 9.00 do 14.00 w Oddziale Paszportowym w Katowicach oraz w Terenowych Delegaturach Paszportowych w Bielsku–Białej i Częstochowie będzie można złożyć wniosek i odebrać gotowy paszport. Ponadto w czwartki obsługa klientów w wyżej wymienionych jednostkach, odbywać się będzie w wydłużonych godzinach, tj. od 7.30 do 18.00.

Warto dodać, że zgodnie ze wcześniejszymi komunikatami obsługa paszportowa w wydłużonych godzinach będzie również prowadzona w Katowicach, Bielsku-Białej i Częstochowie w najbliższy czwartek (24.06.) – do godziny 18.00 oraz w sobotę (26.06.) – w godzinach od 9.00 do 14.00 (uwaga: na tą chwilę terminy na najbliższą sobotę zostały już wykorzystane, kolejne będą jednak sukcesywnie udostępniane, w związku z czym zachęcamy do śledzenia dostępności na rezerwacja.slask.eu).

Przypominamy jednocześnie, że zarówno w soboty, jak i w dodatkowym czasie pracy w czwartki złożenie wniosku o paszport jest możliwe po wcześniejszym umówieniu wizyty poprzez internetowy system rezerwacji, który dostępny jest pod adresem http://rezerwacja.slask.eu. Odbiór paszportu będzie jednocześnie możliwy – w miarę wolnych miejsc – bez wcześniejszej rezerwacji terminu wizyty (jednakże jedynie rezerwacja internetowa daje gwarancję przyjęcia w ustalonym, podczas rezerwacji, dniu).

W siedzibie Urzędu w Katowicach, Bielsku-Białej i Częstochowie, sukcesywnie udostępniane są dodatkowe terminy rezerwacji (wizyt). W najbliższych dniach planujemy udostępnić kilkadziesiąt dodatkowych rezerwacji dla każdej z powyższych lokalizacji.

Do punktu paszportowego bez umawiania się – Co istotne, bez wcześniejszego umawiania się sprawy paszportowe można załatwić w punktach: w Zabrzu, Bytomiu, Tarnowskich Górach, Tychach, Gliwicach, Rybniku, Raciborzu, Żorach, Jastrzębiu-Zdroju, Wodzisławiu Śląskim oraz w Terenowej Delegaturze Paszportowej w Sosnowcu. Złożenie wniosku lub odbiór paszportu na terenie województwa śląskiego są możliwe również w punkcie paszportowym w Pszczynie – po umówieniu wizyty za pośrednictwem systemu Starostwa Powiatowego e-kolejka (https://kolejka.powiat.pszczyna.pl).

Specjalna infolinia paszportowa – Aby umożliwić sprawną obsługę paszportową, pracownicy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego koncentrują się na przyjmowaniu wniosków oraz wydawaniu paszportów. Prosimy zatem o wyrozumiałość związaną z utrudnionym kontaktem telefonicznym z poszczególnymi jednostkami. Aby jednak umożliwić Państwu uzyskanie informacji telefonicznej, uruchamiamy specjalną Infolinię Paszportową 32 20 77 099. Pod ten numer mogą dzwonić osoby, które chciałyby dowiedzieć się, jak i gdzie można złożyć wniosek oraz odebrać paszport. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30.

Wniosek paszportowy można złożyć w dowolnym punkcie paszportowym w całej Polsce. Listę punktów paszportowych z terenu województwa śląskiego można znaleźć na stronie: https://www.katowice.uw.gov.pl/usluga/paszporty/gdzie-zlozyc-wniosek

KB_szczepionki
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments