Wydarzenia Bielsko-Biała

Solankowy kącik w centrum Jasienicy

Fot. Marcin Kałuski

Obok jasienickiego Urzędu Gminy, choć mieści się pod zatłoczonym węzłem ekspresówki, można zdrowo wypocząć. Wkrótce zostanie tam oficjalnie oddany do użytku skwer wraz z fontanną solankową.

Inwestycja rozpoczęła się już w zeszłym roku, gdy wycięto nadmiernie wybujałą roślinność. Dzięki temu znalazło się miejsce dla alejek, przy których postawiono ławeczki. Nie brakuje zieleni – pięknych krzewów, traw i kwiatów. W centrum skweru efektownie prezentuje się wierzba płacząca. Sercem małego parku jest fontanna w formie granitowych głazów. Zamiast zwykłej wody, płynie tam solanka z Zabłocia, znana ze swych zdrowotnych właściwości. W nocy skwer oświetlają niewielkie parkowe lampy. Można tu zapoznać się także z informacjami na temat gminy i zabłockiej solanki, umieszczonymi na specjalnych tablicach.

Wójt Janusz Pierzyna cieszy się, że po odnowieniu skweru i zagospodarowaniu terenu miejsce to nabrało życia. – To reprezentacyjna część naszej gminy, przyjeżdża do nas wielu gości, a wielu mieszkańców załatwia tutaj urzędowe sprawy. Zależało nam, aby zamienić to zarośnięte miejsce w przyjemny skwer, w którym chętnie się wypoczywa, znajdując ożywczy cień w skwarne dni. Miejsce stało się estetyczne i użyteczne, bo już widać, że mieszkańcy chętnie tutaj odpoczywają – komentuje.

Zadanie nie zostało jeszcze sfinalizowane, więc całkowite koszty nie są znane. Wójt podkreśla, że w 85 procentach zostaną pokryte dzięki unijnej dotacji.

Zdjęcia: Marcin Kałuski

navigate_before
navigate_next

google_news