Cieszyn Kultura i rozrywka

Sołectwa wczoraj i dziś. Skoczów szuka starych zdjęć

Fot. Pixabay.com

Gmina Skoczów szykuje się do wydania albumu, w którym zaprezentowane będą stare i nowe zdjęcia poszczególnych dziesięciu sołectw.

Zamysł jest taki, by w publikacji zestawiona została przeszłość i teraźniejszość, na wzór książki „Skoczów – dawniej i dziś”, wydanej dwa lata temu przez Urząd Miejski. W albumie tym obok zdjęć autorstwa Leona Pary, artysty fotografika, który od lat 50. do 70. ubiegłego wieku dokumentował Skoczów i jego okolice, znalazły się współczesne fotografie, wykonane przez Rafała Raszkę, pokazujące, jak na przestrzeni lat zmieniła się konkretna przestrzeń.

– Przepiękne, stare fotografie otrzymaliśmy już z Bładnic, Harbutowic, Wiślicy, Pierśćca czy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kiczycach. Prosimy o więcej! Niejedno zdjęcie znajdujące się w prywatnych zbiorach może mieć niezwykłą wartość dla całej społeczności lokalnej. Będziemy wdzięczni za pomoc we wzbogaceniu materiałów potrzebnych do wydania albumu – mówi Jan Stebel, kierownik Biura Promocji, Informacji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Skoczowie.

Zdjęcia można dostarczać osobiście do Biura Promocji, Informacji i Turystyki, mieszczącego się w kamienicy pod adresem Rynek 18 lub przesłać zeskanowane na adres promocja@um.skoczow.pl

KB_Szpital
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments