Wydarzenia Żywiec

Solidarna Polska znowu na Żywiecczyźnie

Solidarna Polska podczas wizyty w Urzędzie Gminy Czernichów. Od lewej: Beata Białowąs, minister Michał Wójcik i były wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski. Fot. Z archiwum Beaty Białowąs

Działacze partii Solidarna Polska, której prezesem jest Zbigniew Ziobro, po raz kolejny pojawią się na Żywiecczyźnie. Do Żywca i Ślemienia przyjechać mają minister Michał Wójcik i Beata Białowąs, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Minister w kancelarii prezesa Rady Ministrów bez teki Michał Wójcik (wiceprezes Solidarnej Polski i lider struktur tej partii w województwie śląskim) oraz Beata Białowąs mają się pojawić na Żywiecczyźnie w poniedziałek (22 lutego). Jak informuje Mariusz Hujdus, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Żywcu, w stolicy Żywiecczyzny o 13.30 odbyć ma się z ich udziałem konferencja prasowa „Rząd i samorząd wobec pandemii covid 19″. Spotkanie zaplanowano w sali konferencyjnej żywieckiego magistratu z zasadami reżimu sanitarnego. Michał Wójcik i Beata Białowąs tego dnia mają się pojawić również w Ślemieniu. Co z tego wyniknie konkretnego i korzystnego dla Żywiecczyzny, która jest coraz bardziej marginalizowana?

W tym roku minister Michał Wójcik i Beata Białowąs gościli już na Żywiecczyźnie. 18 stycznia byli w gminie Czernichów wspólnie z byłym już wiceministrem aktywów państwowych Januszem Kowalskim. A już następnego dnia Beata Białowąs była w Ślemieniu i Koszarawie. Wiele wskazuje na to, że taka aktywność działaczy Solidarnej Polski wynikać może z próby szukania ludzi do swojej partii i budowy struktur na Żywiecczyźnie.

Warto dodać, że w wyborach do Sejmu jesienią 2019 roku Beata Białowąs z Katowic kandydowała z okręgu nr 27 Bielsko-Biała (obejmuje Bielsko-Białą oraz powiaty żywiecki, bielski, cieszyński i żywiecki) z ostatniego 18. miejsca listy PiS, ale z wynikiem 1 999 głosów mandatu poselskiego nie uzyskała. W samym powiecie żywieckim głosowało na nią 471 osób (największe poparcie z wszystkich powiatów w tym okręgu).

KB_ceny
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments