Na sygnale Oświęcim

Spłonęła stolarnia

Trwa ustalanie okoliczności wybuchu pożaru w podkęckich Bielanach przy  ul. Zamłynie. W trakcie walki z żywiołem ucierpiała jedna osoba.

Strażacy o zdarzeniu zostali zaalarmowani około 11.40. Do walki z ogniem ruszyli druhowie z kilku jednostek ochotniczych oraz zawodowcy. Pomimo ich wysiłków połączona z lakiernią stolarnia spłonęły. Na dodatek pożar zdołał się rozprzestrzenić i w płomieniach stanął także budynek mieszkalny.  

Do szpitala w Oświęcimiu przewieziono mężczyznę, który jako pierwszy podjął nierówną walkę z ogniem. Usiłując ugasić pożar poparzył się.   Poszkodowany z oświęcimskiej lecznicy został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do specjalistycznego szpitala w  Siemianowicach.

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Na sygnale Sucha Beskidzka

(S)płonęła stolarnia

Potężne straty spowodował pożar jaki wybuchł wieczorem w zakładzie stolarskim w Żarnówce. To już kolejny w ostatnich dniach pożar w tego typu zakładzie działającym w naszym regionie.

Z ustaleń strażaków wynika, że do pożaru doprowadziło najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej. Z żywiołem walczyło 52 strażaków z 11 zastępów. Ogień jednak szybko się rozprzestrzenił.  W efekcie pomimo wysiłków strażaków zniszczeniu uległa lakiernia z wyposażeniem, hala produkcyjna z maszynami, a także gotowe wyroby. W efekcie straty, według wstępnych szacunków, wynoszą 350 tys. zł.

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments