Sport Cieszyn

Spielberg – druga połowa sezonu Kacpra Sztuki startuje w ten weekend

Barcelona (ESP), JUNE 20 – 23 2024 – Spanish Grand Prix at Circuit de Barcelona – Catalunya. Kacper SZTUKA #08 MP Motorsport F3. © 2024 Dutch Photo Agency

Rywalizacja na austriackim Red Bull Ringu rozpocznie drugą połowę sezonu FIA Formula 3™ Championship 2024. Dla Kacpra Sztuki będzie to okazja do poprawy wyników z Barcelony, które nie były zgodne jego oczekiwaniami.

Obiekt w Spielbergu będzie gospodarzem szóstej rundy w tym roku, a zarazem stanowi drugi przystanek w intensywnym okresie, gdy podczas trzech kolejnych weekendów kierowcy F3 ścigają się na innym torze. Barcelona okazała się trudnym wyzwaniem dla Kacpra, który  liczy na zdecydowanie lepsze wyniki podczas rywalizacji w Austrii.

Po ściganiu w Barcelonie szybko nadchodzi szansa do poprawy wyników i liczę, że w Spielbergu wrócimy na właściwe tory. Znajomość toru z kalendarza włoskiej F4 w przeciwieństwie do poprzedniej rundy z pewnością pomoże, a i wsparcie polskich kibiców z trybun doda ekstra motywacji – zapowiada Kacper Sztuka.

FIA Formula 3 Championship Runda 6, Red Bull Ring
Godziny podane dla polskiej strefy czasowej

Piątek, 28 czerwca:
8:55 Trening
14:00 Kwalifikacje

Sobota, 29 czerwca:
9:30 Sprint

Niedziela, 30 czerwca:
8:30 Wyścig główny

google_news