Wydarzenia

Spór o plakaty wyborcze. Oświadczenie Platformy Obywatelskiej dotyczące młodzieżowych działaczy

Źródło: FB, Wolność – Bielsko-Biała

12 czerwca w sieci pojawiło się nagranie, które wzbudziło szereg wątpliwości i komentarzy (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Właśnie otrzymaliśmy oświadczenie wiceprzewodniczącego Zarządu PO w Bielsku-Białej Krzysztofa Jazowego oraz posłanki Mirosławy Nykiel. Treść publikujemy poniżej.

– “W ubiegłym tygodniu w przestrzeni publicznej oraz medialnej pojawiły się informacje dotyczące młodzieżowych działaczy Platformy Obywatelskiej. Fala hejtu i oskarżeń jest ogromna. Ilość nagannych komentarzy, godzących w podstawowe prawa człowieka, pogróżek, a także aktów jawnej przemocy słownej to sytuacja, wobec której nie można milczeć.

Stanowczo sprzeciwiamy się powyższym czynom i opiniom, że nasi działacze dopuścili się czynów wandalizmu lub uszkodzenia materiałów wyborczych. Tablice umieszczone m.in. na Starym Rynku są własnością publiczną, nikt więc nie może uzurpować sobie prawa do ich wyłączności. Plakaty zawieszone przed 12.06.2020 r. na tablicach wyborczych umieszczonych na Starym Rynku, widniały tam od dłuższego czasu i były uszkodzone, na co posiadamy dowody. Więc nie istniał powód, aby plakaty innych kandydatów mogły się tam znaleźć.

Agresywna i szeroko medialnie komentowana nagonka jest całkowicie NIEUZASADNIONA. Szkody wizerunkowe młodych działaczy zmuszają do podjęcia kroków prawnych w celu oczyszczenia ich wizerunków i publicznego zadośćuczynienia.

Apelujemy do osób prywatnych oraz organizacji, o niepowielanie nieprawdziwych informacji, gdyż godzi to w interes osób trzecich, za co przewidziane są konsekwencje karno-cywilne.

Ubolewamy nad tym, że po raz kolejny działacze bielskiej Konfederacji szukają sposobu na rozgłos i nie wahają się rzucać niepotwierdzonych oskarżeń.”

google_news