Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Sport w beskidzkim

W każdej części Polski znajdziemy fanów przeróżnych dyscyplin sportowych. Jedną z najpopularniejszych jest piłka nożna, która często łączy kibiców we wspólnym wspieraniu ulubionych drużyn czy też reprezentacji narodowej, jak ma to miejsce np. podczas mistrzostw Europy. Również w tym roku EURO 2020 miało dostarczyć mnóstwa sportowych emocji. Niestety, ze względu na epidemię koronawirusa mistrzostwa zostały przeniesione na rok 2021. Na szczęście fani piłki nożnej nie zostali całkowicie pozbawieni rozrywki.

Zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego oraz z zachowaniem zasad ostrożności, piłkarze wrócili do treningów. Polska reprezentacja przygotowuje się do rozgrywania spotkań Ligi Narodów oraz spotkań towarzyskich. Co prawda na warszawskim zgrupowaniu zabrakło Roberta Lewandowskiego, który po zwycięstwie Bayern Monachium w Lidze Mistrzów regeneruje siły, ale polska reprezentacja z Kamilem Glikiem w roli kapitana drużyny wznowiła treningi i przygotowuje się do sezonu.

Pasjonujący mecz Podbeskidzia Bielsko-Biała

Natomiast jak wygląda sytuacja w beskidzkim? Jakub Bieroński został powołany do reprezentacji kraju do lat 17. Powołania dokonał trener Jacek Magiera. W przedostatni weekend sierpnia Bieroński zadebiutował w ekstraklasie. Trzydziestego sierpnia odbył się mecz Podbeskidzia Bielsko-Biała z Cracovią. Spotkanie dostarczyło kibicom wielu emocji. Choć piłkarze Podbeskidzia dwa razy wysuwali się na prowadzenie, ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem (2:2). “Górale” pokazali klasę i pięknie rozegrali spotkanie. Bramki dla gospodarzy (Podbeskidzie) strzelili Danielak i Komora. Gole dla Cracovii zostały strzelone przez Jablonsky’ego i Vestinecky’ego.

Ostatnie spotkanie okazało się jednym z popularniejszych wydarzeń u internetowych bukmacherów. Wiele zakładów przyjęto np. w PZBuk bukmacher ten oferuje bowiem stosunkowo wysokie kursy i w przeciwieństwie do wielu innych podmiotów z branży, działa w Polsce legalnie.

Pozostałe sukcesy bielskich sportowców

Podbeskidzie Bielsko-Biała cieszy się sympatią kibiców. Jednak piłkarze to nie jedyni sportowcy, którzy zasługują na uwagę. W ostatni wtorek sierpnia, podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego, który odbywał się na Stadionie Śląskim w Chorzowie, bielski kulomiot Michał Haratyk uzyskał wynik 21,88 m. Aktualnie jest to drugi najlepszy wynik na świecie. Zawodnik KS Sprint Bielsko-Biała w każdym starciu uzyskuje coraz lepsze wyniki. Wszyscy czekają na pierwsze pchnięcie, które złamie granicę 22 metrów. Podczas Mistrzostw Polski, które odbyły się 28-30.08.2020 we Włocławku, bielski kulomiot uzyskał wynik 20,64 m. Dzięki niemu, Michał Haratyk ponownie został Mistrzem Polski. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne, pod postacią dużych opadów, Haratyk oddał tylko trzy pchnięcia. Nie przeszkodziło mu to jednak w zdobyciu pierwszego miejsca i zdobycia tytułu. Z sukcesów bielskich sportowców warto również wspomnieć o VI miejscu Tomasza Jędrzejko, uzyskanym w biegu 24-godzinnym. Jędrzejko przebiegł 230 km i 880 m.

google_news