Bielsko-Biała Sport

Sportowe święto przedszkolaków w Wapienicy

Zdjęcia: Marcin Kałuski

120 przedszkolaków wcieliło się w rolę olimpijczyków. Zapalono znicz, wciągnięto flagę na maszt, po czym ruszono do sportowej rywalizacji.

24 maja w Gimnazjum nr 15 w bielskiej Wapienicy odbyła się siódma edycja Miniolimpiady dla przedszkolaków z osiedla. Jak mówi organizator Piotr Kochowski, dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi sportowcy uczestniczący w igrzyskach olimpijskich. Dumnie maszerowały wokół szkoły, odśpiewały hymn i zapaliły olimpijski znicz, po czym – przy wspaniałym dopingu – oddały się sportowej rywalizacji. Zaangażowanie dzieci wywołało uśmiechy na twarzach Tadeusza Pilarza, szefa Beskidzkiej Rady Olimpijskiej i zaproszonych olimpijczyków – biegaczy narciarskich Wiesława Gębali i Elizy Kliś.

W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęło Przedszkole nr 42, a kolejne: Przedszkole Figlarz, Przedszkole nr 41 i Przedszkole Gumisiowy Gaj. W skoku w dal trzy pierwsze miejsca zajęli Oliwier Małek, Szymon Klus i Robert Stekla, w rzucie piłką – Tymon Tomaszek, Miłosz Skowronek, Kajetyn Bojdys, a w biegu na 40 metrów – Nikodem Fabia, Kuba Michna i Kacper Zuziak.

Wręczanie nagród również nie odbiegało od olimpijskich standardów. Dzieci miały wiele radości ze stawania na podium oraz odbierania pucharów, medali, dyplomów i stosów nagród.

Impreza mogła się odbyć dzięki Beskidzkiej Radzie Olimpijskiej, Radzie Osiedla Wapienica i
Stowarzyszeniu Klub Seniora 60+.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o