Kultura i rozrywka Wadowice

Spotkanie z pisarką

Wbrew powszechnym opiniom, książki nadal „trzymają się mocno”, a lektura należy do najmilszych rozrywek milionów ludzi.

O prawdziwości powyższego spostrzeżenia można było się przekonać w Wadowickiej Bibliotece Publicznej, gdzie gościła Ewa Nowak pisarka i publicystka, autorka felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży.

Fot. Archiwum Biblioteka Publiczna w Wadowicach

Ewa Nowak w 2002 roku zadebiutowała  powieścią  „Wszystko, tylko nie mięta”. Obecnie na rynku dostępnych jest już ponad trzydzieści tytułów jej autorstwa m.in: „Bardzo biała wrona”, „Błahostka i kamyk”, „Bransoletka”, „Chłopak Beaty” czy „Cztery łzy”. Autorka często w swoich książkach podejmuje tematy trudne i zarazem bardzo istotne dla młodych ludzi. Jej powieści cechuje intelektualny humor połączony z psychologiczną głębią oraz wielowymiarowość postaci. Nie dziwi więc fakt, ze każda kolejna książka pisarki odnosi sukces i podbija serca młodych czytelników.

W Wadowicach (135 słuchaczy w dwóch turach!) autorka z ogromnym poczuciem humoru opowiadała o swoim dzieciństwie, latach szkolnych i początkach literackiej kariery. Zdradziła m.in. kto zaszczepił w niej miłość do książek (mama, która czytała jej 2,5 godz. dziennie) oraz kim inspiruje się tworząc czarne charaktery swoich powieści (brat wmawiający jej, że piegi to śmiertelna choroba).

Spotkanie zrealizowano w ramach projektu „Poznaj pisarza – zostań pisarzem!”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments