Bielsko-Biała Cieszyn Kultura i rozrywka

Spowiedź Materny w Cieszynie

Fot. Robert Jaworski / Teatr Polonia

Fundacja „Łatka” zaprasza do Teatru im. A. Mickiewicza w Cieszynie, gdzie odbędzie się charytatywny spektakl. Na scenie będzie można zobaczyć znakomitych aktorów – Krzysztofa Maternę i Olgę Bołądź – w niezwykle zabawnej sztuce „Dobry wieczór Państwu”. Wydarzenie zaplanowano na 2 września o 19.30. Bilety w cenie 40-80 zł są do nabycia w kasie teatru.

Pełen autoironii spektakl autorstwa Krzysztofa Materny opowiada anegdoty z życia estradowego. Artysta zapisał swoje doświadczenia w formie oryginalnego, bezkompromisowego i pełnego humoru monologu. Krzysztof Materna, czekający w garderobie na swój kolejny występ, spowiada się i zwierza publiczności z praw i reguł ogólnych, rządzących polskimi mediami i polską tzw. rozrywką.

Dochód z przedsięwzięcia w całości będzie przekazany na realizację celów statutowych cieszyńskiej Fundacji „Łatka”, która zamierza w nowym roku szkolnym kontynuować działania wspierające edukację w szkołach podstawowych w Cieszynie i ufundować dla jednej z nich nowoczesną pracownię komputerową.

– Będzie to już druga szkoła, która otrzyma tego typu pomoc ze strony naszej Fundacji. Nową pracownię, wyposażoną w dziesięć zestawów komputerowych, zyskała już Szkoła Podstawowa nr 2. Co więcej, szykują się nam kolejne fundusze na dalsze aktywności w tym temacie – zdradza Marek Maślanka, założyciel Fundacji „Łatka”. Biznesmenowi zależy na tym, aby dzieci z cieszyńskich szkół podstawowych zdobywały informatyczną wiedzę w możliwie najlepszych warunkach.

Liczymy na to, że jak najwięcej osób wesprze tę cenną inicjatywę i uda się cieszyński teatr zapełnić do ostatniego miejsca!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments