Na sygnale Oświęcim

Był pijany… Śmiertelnie potrącił motorowerzystę

Zatrzymany w drodze do aresztu. Fot. KPP Oświęcim

24-latek, który będąc pijanym śmiertelnie potrącił motorowerzystę w Osieku, trafił na trzy miesiące do tymczasowego aresztu.

Jak informuje aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, do wypadku doszło w piątek (4 czerwca) o 17.40 na ulicy Karolina w Osieku. Wtedy to jadący skodą 24-latek potrącił śmiertelnie 63-letniego motorowerzystę.

Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia. W trakcie podjętych czynności kilka kilometrów dalej, przy jednym z kompleksów leśnych na granicy Witkowic i Osieka, odnaleziono uszkodzony i porzucony samochód. Rozpoczęto przeszukiwanie lasu. Po kilkunastu minutach policjanci z oświęcimskiej drogówki dostrzegli pomiędzy drzewami uciekającego mężczyznę, którego szybko zatrzymali. Jak się okazało był to 24-letni mieszkaniec Osieka. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy policji. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1 promil alkoholu. Ponadto policjanci ustalili, że posiadał sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami – podkreśla Małgorzata Jurecka.

Wczoraj (6 czerwca) 24-latka doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, w stanie nietrzeźwości oraz posiadając czynny zakaz prowadzenia pojazdów.

Następnie mężczyzna trafił przed oblicze sędziego, który na wniosek prokuratora, zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Za spowodowanie wypadku drogowego śmiertelnego pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. Ponadto w przypadku ucieczki z miejsca zdarzenia odpowiedzialność karna może zostać zaostrzona – dodaje Małgorzata Jurecka.

Miejsce, gdzie doszło do wypadku śmiertelnego w Osieku. Fot. KPP Oświęcim

Zatrzymany w drodze do aresztu. Fot. KPP Oświęcim

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments