Bielsko-Biała Na sygnale

Sprawdź autobus przed wyjazdem

Fot. KMP B-B

Jak co roku policjanci z bielskiej drogówki prowadzą kontrole autobusów wycieczkowych wyjeżdżających w trasę. Mundurowi sprawdzają stan techniczny pojazdu a także trzeźwość kierowców. Policja przypomina jednak, iż robią to wyłącznie na pisemne zgłoszenie przewoźnika lub organizatora wyjazdu i trzeba je wysłać z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem.

Pozawala to – tłumaczą funkcjonariusze – racjonalnie zaplanować i wykorzystać patrole w dniach, w których zgłoszono kilka kontroli autobusów, a są to nierzadko dni wolne od pracy. Zgłoszenie należy przesłać pocztą elektroniczną na adres [email protected]
Kontrole prowadzane są na tak zwanej dolnej płycie dworca PKS w Bielsku-Białej przy ulicy Warszawskiej. Czynności trwają około godziny i warto przeprowadzić je zanim jeszcze pojawią się pasażerowie. Co prawda autobus  może być sprawdzany również wtedy, gdy siedzą już w nim podróżni, lecz wówczas trzeba brać pod uwagę, iż – w przypadku ujawnienia złego stanu technicznego autobusu i zatrzymania dowodu rejestracyjnego, dalsza jazda przeważnie jest już niemożliwa, co nie nastraja pozytywnie już siedzących na swoich miejscach i czekających na wyjazd pasażerów – zauważa policja.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments