Wydarzenia Cieszyn

Sprawdź światła w samochodzie. Bezpieczeństwo jazdy jest najważniejsze

W sobotę 3 grudnia kierowcy z Cieszyna i okolic po raz kolejny będą mogli sprawdzić ustawienie świateł w swoich samochodach w ramach trwającej akcji “Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. 

Prawidłowe działanie świateł jest uwarunkowane, poza ich ogólnym stanem technicznym, właściwym ustawieniem wysokości, prawidłowym rozkładem granicy światła i cienia oraz emitowanym natężeniem. Wymienione elementy często wymagają profesjonalnej oceny i dlatego, w ramach prowadzonej kampanii “Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, 3 grudnia na wybranych stacjach kontroli pojazdów wszyscy kierowcy będą mogli całkowicie bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł w swoich samochodach.

Sprawne światła mają wpływ na bezpieczeństwo zarówno kierującego pojazdem, jak i pozostałych uczestników ruchu, w szczególności pieszych. Wszelkie nieprawidłowości związane ze światłami pojazdu mogą skutkować niedostatecznym oświetleniem drogi i jej poszczególnych części albo prowadzić do oślepienia innych uczestników ruchu drogowego.

Wykaz stacji kontroli pojazdów uczestniczących w akcji na terenie naszego powiatu znajdą Państwo poniżej:

1. AUTOTEST – Cieszyn ul. Frysztacka 104 , godz. 7.00-14.00

2. OSKP- Cieszyn ul. Bielska 140, godz. 8.00-13.00

3. CAR-TES-SKP – Brenna ul. Górecka 8a, godz.8.00-13.00

4. OSKP CHWISTEK – Skoczów ul. Ciężarowa 17, godz. 7.00-13.00

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
racjonalizacja
racjonalizacja
1 rok temu

Do tytułu trzeba wprowadzić “bezpłatnie”.