Wydarzenia Bielsko-Biała Sucha Beskidzka

Sprzątali szlaki i… znajdowali cuda

W sobotę, 12 czerwca, uczestnicy akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2021” porządkowali szlaki w rejonie Babiej Góry. Efekt? Około 2000 litrów zebranych śmieci!

Bielski oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego tradycyjnie, jak co roku, zorganizował akcję sprzątania beskidzkich szlaków. W sobotnim wyjściu wzięło udział 109 osób, w tym 75 dzieci i młodzieży. – Na podstawie doświadczeń z poprzednich akcji wiedzieliśmy, że najwięcej „dziadostwa” znajdziemy na dwóch odcinkach niebieskiego szlaku – tym wiodącym wzdłuż drogi z Zawoi Policznej na Krowiarki oraz tym, który łączy Markową z Czatożą. Nie pomyliliśmy się – komentuje prezes bielskiego oddziału PTT Szymon Baron. – Znajdowaliśmy cuda… kołpaki, skorodowany telefon, spakowane worki ze śmieciami, mnóstwo butelek, puszek i… maseczki ochronne.

Poszczególne grupy sprzątających docierały w różnym czasie na Polankę Odkrywców w Zawoi Markowej. Na wszystkich czekało ognisko, przy którym można było usmażyć kiełbaski.

Na zakończenie akcji w sobotę, 26 czerwca, odbędzie się sprzątanie szlaków w Beskidzie Małym. Chętni do przyłączenia się mogą kontaktować się pod numerem tel. 661-536-667. Sponsorami wydarzenia są Grupa Kęty S.A. oraz Polskie Mięso i Wędliny „Łukosz” z Chybia. Patronat prasowy nad akcją sprawują tradycyjnie i portal beskidzka24.pl i „Kronika Beskidzka”.

Fot. organizatorzy

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Apal
Apal
1 rok temu

Podziękowania dla firmy Łukosz. I oczywiście zbieraczy. Fajnie jak lokalna firms wspiera takie incjatywy. Brawo.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

A nie znalezli kubcińskiego przypadkiem?!? Ukrywa się gdzieś zb0czeniec….

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu
Reply to  Hermenegilda

Taki skarb (cudo) ujawniliby podszywacz. A i dodatkowo wywiady, objeżdżanie kraju, tytuł pioniera narodu. Kimkolwiek jest kubciński ale należy się jak podszywacz tak mówi.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Gdyby znaleźli 4 jednakowe kołpaki to cud…