Wydarzenia Wadowice

Sprzęt na miarę czasów

Fot. KP PSP w Suchej

W dobie pandemii koronawirusa na zakażenie się nim narażeni się przede wszystkim pracownicy służb medycznych, ale także strażacy, którzy ruszając na akcję nie wiedzą czy ratowani przez nich nie są zainfekowani. Strażacy zawodowi i druhowie z jednostek ochotniczych z powiatu suskiego otrzymali dużą ilość sprzętu ochronnego i dezynfekującego.

W zorganizowanym w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej spotkaniu podczas którego odbyło się przekazanie sprzętu dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu suskiego, zakupionego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Projekt Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Medyczny, poza rzecz jasna komendantem jednostki Krzysztofem Okrzesikiem, wzięła udział radna wojewódzka Danuta Kawa. W spotkaniu uczestniczyli także starosta suski Józef Bałos i wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Piotr Harańczyk.

Jednostki strażacki wzbogaciły się o zestawy, składające się z opryskiwacza spalinowego, koncentratu środka wirusobójczego, kombinezonów ochronnych, półmasek ochronnych typu FFP2, nitrylowych rękawiczek ochronnych oraz gogli ochronnych. Dodatkowy sprzęt jest w głównej mierze przeznaczony do realizacji zadań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem skutków rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2.

Na wcześniejszych wideokonferencjach z naczelnikami OSP udzielono strażakom ochotnikom informacji o prawidłowej i skutecznej obsłudze oraz o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas działań związanych z koronawirusem. W powiecie suskim sprzęt przyznano 29 jednostkom OSP. Są to wszystkie jednostki OSP z krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego oraz wytypowane jednostki poza systemu.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu

Jaka wartość sprzętu? Jakie proporcje w stosunku do sprzętu ochronnego, który kierowany jest do szpitala powiatowego a tam jest głównie przeciwdziałanie i zwalczanie skutków rozprzestrzeniania się zarazy? Starosta zna?, jeśli tak niech coś powie.