Wydarzenia Wadowice

Spytkowice: „Stary” nowy przewodniczący

Fot. Jacek Dyrlaga

Niewiele pod względem personalnym zmienia się w spytkowickim samorządzie.

Po zwycięstwie już w I turze dotychczasowego wójta Mariusza Krystiana swoją funkcję przewodniczącego Rady Gminy zachował Jerzy Piórowski. Podczas inauguracyjnej sesji w tajnym głosowaniu otrzymał 100 procent głosów. Jeden z dotychczasowych wiceprzewodniczących tj. Marian Szewczyk będzie nadal sprawował tę funkcję. Natomiast drugim wiceszefem rady wybrano Stanisława Maślonę, zarazem sołtysa Półwsi i wieloletniego radnego. Wszystkich prezentujemy na zdjęciu powyżej.

Po ślubowaniu radnych i wójta, ten wygłosił inauguracyjną mowę. Wspomniał o brutalnej kampanii wyborczej. Podkreślił, że oponentom wybacza, choć o kłamstwach i manipulacjach nie zapomni. Zadeklarował, iż nie dopuści do rozłamów w społeczności gminy Spytkowice.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Franuś
Franuś
3 lat temu

Jeśli było dotychczas bardzo dobrze to po co lepsza zmiana. Jeśli dotychczasowy przewodniczący uzyskuje 100 procent głosów to znaczy, że jest znakomicie. Oponenci dostali rozgrzeszenie czy muszą się udać do proboszcza? Rozłamy społeczności lokalnej nie są najgorsze. W wielu gminach występują i włodarze chwalą sobie rządzenie, niespecjalnie starają się aby ich nie było. Może dzięki rozłamom dobrze im się rządzi.