Srebrny debiut. Natalia Król wicemistrzynią Europy

W miniony weekend w Gliwicach odbyły się dwa mocno obsadzone turnieje ju-jitsu. Cieszą sukcesy odniesione przez zawodników KS Cieszyn.

Największą zdobycz zapisała na swoim koncie Natalia Król, startująca w barwach Polski w Mistrzostwach Europy w konkurencji Ne Waza No Gi. Wcześniej solidnie zapracowała na powołanie do kadry narodowej w kategorii U 16.  – Po solidnych i ciężkich przygotowaniach do tego turnieju nasza zawodniczka wywalczyła tytuł wicemistrzyni Europy. To bez wątpienia największy, ale zapewne nie ostatni sukces w karierze naszej młodej zawodniczki – mówi trener Arkadiusz Lipa.

Równolegle z Mistrzostwami Europy odbywał się Międzynarodowy Turniej Polish Open Ju-Jitsu. Tutaj powołanie do reprezentowania biało-czerwonych barw otrzymała czwórka cieszyńskich zawodników: Alicja Zgliczyńska (U 14 – 40 kg), Karolina Kojs (U 14 – 44 kg), Oliwier Kozłowski (U 16 – 50 kg) i Arkadiusz Lipa (senior – 94 kg). Cieszynianie wrócili nad Olzę z trzema medalami. Alicja Zgliczyńska zdobyła złoto, Karolina Kojs – srebro, Arkadiusz Lipa – brąz. Oliwier Kozłowski zajął czwarte miejsce.