E-edukacja Cieszyn Na czasie

Srebrny Wilk w finale Olimpiady Zwolnieni z Teorii dla uczniów ze Skoczowa

W Warszawie odbył się Wielki Finał X edycji Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Tego dnia młodzi z całej Polski celebrowali swoje sukcesy, osiągnięte podczas realizacji tegorocznych projektów społecznych.

Grupa uczniów z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie realizowała projekt z zakresu edukacji, który polegał na upowszechnianiu wiedzy i kształceniu umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Jego twarzami – jego pomysłodawcami i głównymi realizatorami – byli Magdalena Bojda i Wojciech Bujok, uczniowie ZSTiO w Skoczowie. Ich opiekunem i mentorem była Katarzyna Piwocha, nauczyciel podstaw przedsiębiorczości i opiekun Szkolnego Koła PCK.

I tak młodzi ratownicy, działający w Młodzieżowych Drużynach Przeciwpożarowych, prowadzili prelekcje dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych powiatu cieszyńskiego. Wystąpili na 5. Powiatowej Spartakiadzie MDP, Obozie Szkoleniowo-Wypoczynkowym MDP, Wigilijce MDP, Półkolonii KS. Siatkarz Beskid, Dniu Otwartym Remizy OSP Skoczów, Moto WOŚP w Skoczowie, Dniu Otwartym ZSTiO w Skoczowie. Ich stanowisko na MOTO Skoczów, zorganizowane podczas tegorocznego finału WOŚP w Skoczowie, cieszyło się niemałym zainteresowaniem. Tam promowali swój projekt rozdając maseczki do resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Założycielom projektu udało się poprowadzić prelekcje dla ponad 1000 osób. Na utworzonych stronach i kontach w mediach społecznościowych zebrali blisko siedem tysięcy osób. Ich projekt swoim partnerstwem objęło 11 instytucji i firm. Najważniejszymi z nich były: OSP Skoczów, ZSTIO w Skoczowie, Komisja MDP – Powiat Cieszyn oraz portal ViFi.pl.

Wszystkie te działania zostały docenione przez organizatorów Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii i nagrodzone Srebrnym Wilkiem. Drużyna RAtaTUJ 2 znalazła się wśród dziesięciu najlepszych projektów społecznych realizowanych w 2024 r. na Śląsku.

 

google_news