Sport Cieszyn

Srebro dla tenisistek z Osucha i brąz dla szachistów. Jest co świętować w Cieszynie!

W finale Licealiady Szkolnych Mistrzostw Województwa Śląskiego w tenisie stołowym dziewcząt drużyna z liceum Osuchowskiego z Cieszyna zdobyła srebrny medal i awans do finału ogólnopolskiego. A to nie koniec sukcesów!

Turniej rozegrano  w Łaziskach Górnych. Zmierzyło się w nim 8 najlepszych drużyn śląskich szkół. Liceum Osuchowskiego reprezentowały: Nadia Cieślar, Julia Moskała, Nikola Ratajczyk.

Kolejnym wielkim sukcesem uczniów I LO było trzecie miejsce w finałach Wojewódzkich Szkolnych Mistrzostw Województwa Śląskiego w Szachach. W zawodach rozegranych końcem listopada w Częstochowie zameldowało się 16 najlepszych drużyn wyłonionych w ramach rywalizacji na szczeblach powiatowych i rejonowych. W drodze do finału szachiści z Osucha okazali się bezkonkurencyjni w zawodach powiatowych rozegranych w Cieszynie oraz zawodach rejonowych w Pszczynie. W ich ręce po raz drugi z rzędu trafił również Puchar Wieży Piastowskiej. I LO reprezentowali: Anna Wąsowicz, Bartosz Goszyk, Mateusz Macura, Dawid Marekwica. Dla nich szachy to pasja, która towarzyszy im od kilku lat.

google_news