Wydarzenia Żywiec

Stacja Zwardoń wreszcie do liftingu!

Fot. Paweł Szczotka

Do końca października 2022 roku na stacji Zwardoń pojawić się mają nowe perony, wiaty, tablice informacyjne, ławki i oświetlenie. Przebudowane zostaną również tory stacyjne.

Jak informuje spółka PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczęły się prace projektowe zadania „Przebudowa infrastruktury obsługi podróżnych na stacjach i przystankach – etap II” w trybie „projektuj i buduj”.

W ramach inwestycji, która ma kosztować około 7 milionów złotych na stacji Zwardoń przebudowane i podwyższone zostaną dwa perony, które ułatwią podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Obiekty zostaną wyposażone w nowe wiaty i ławki. Zamontowane będzie jasne oświetlenie ledowe. Dobrą orientację zapewnią tablice informacyjne oraz gabloty z rozkładem jazdy. Dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się wybudowane będą dojścia wraz z pochylniami, umożliwiającymi swobodny dostęp do peronów. Prace obejmą także tory stacyjne. Budowa zaplanowana jest od marca do końca października 2022 roku – informuje spółka PKP PLK.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

Co to znaczy, że prace obejmą także tory stacyjne?