E-edukacja Wadowice

Stanisław Górny: Są widoczni na drodze

Fot: Archiwum SPSK w Stanisławiu Górnym

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Stanisławiu Górnym podobnie jak w poprzednich latach uczestniczą w programie „Odblaskowa Szkoła”.

W akcję zaangażowali się nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale także wielu rodziców, między innymi uczestnicząc w „Rodzinnym odblaskowym rajdzie rowerowym”. Uczniowie z klas I-III zachęcali starszych (uczniów i dorosłych) do noszenia odblasków podczas poruszania się po wiosce. W trakcie zorganizowanego przez nauczycieli „odblaskowego pochodu” skandowano hasła, niesiono okolicznościowe transparenty, rozdawano przechodniom. Zorganizowano również konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły”. Ponadto uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą na temat bezpieczeństwa uczestnicząc w szkolnym drużynowym konkursie. Uczniowie walczyli również o tytuł “najbardziej odblaskowej klasy”.
Aby uwrażliwić kierowców na konieczność dbania o bezpieczeństwo swoje i innych, a także zwrócić ich uwagę na potrzebę szczególnej czujności w okolicach szkoły, wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami utworzyli „odblaskowy łańcuch” wzdłuż drogi. Nie zapomniano również o seniorach – po nabożeństwie różańcowym uczniowie rozdawali im ulotki edukacyjne, przypominające o obowiązku noszenia odblasków.
Akcję „Odblaskowa Szkoła” corocznie organizuje Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

 

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o