Sport Oświęcim

Stantien trenerem, Klisiak dyrektorem sportowym!

Fot. Unia Oświęcim

No i wszystko jasne. Nowym szkoleniowcem hokeistów Unii Oświęcim został 54-letni Słowak Roman Stantien, któremu w pracy pomagać będzie dobrze znany Michal Fikrt. Dyrektorem sportowym biało-niebieskich będzie legenda nadsołeckiego klubu – Waldemar Klisiak!

Roman Stantien podpisał dwuletni kontrakt. W pracy w grodzie nad Sołą na pewno pomagać mu będzie doświadczenie zdobyte w HK Poprad, z którym po fazie zasadniczej zajął piąte miejsce w słowackiej ekstralidze. W ćwierćfinale play-off „Kozice” pokonały HC Koszyce 4:2, ale w półfinale musiały uznać wyższość późniejszego mistrza – HC Bańska Bystrzyca (2:4). Wcześniej „Bobo” prowadził Duklę Trenczyn oraz MHK Dubnica. Cztery lata spędził też w występującym w KHL Slovanie Bratysława. Pełnił tam funkcję asystenta szkoleniowca. Roman Stantien ma za sobą też udaną karierę zawodniczą.

Nowego dyrektora sportowego Unii jej zagorzałym fanom nie trzeba przedstawiać. Waldemar Klisiak był jednym z najlepszych graczy w historii Unii. Sięgnął z nią po 13 medali mistrzostw Polski -7 złotych, 5 srebrnych i jeden brązowy. Dwukrotnie wywalczył też Puchar Polski. Dla oświęcimskiego klubu zdobył 389 goli w polskiej ekstralidze, co jest rekordem całej organizacji. Z powodzeniem grał także w reprezentacji. Wystąpił w dziewięciu edycjach mistrzostw świata, a także na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Albertville w 1992 roku. W 127 spotkaniach z orzełkiem na piersi zdobył 53 gole.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments