Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Starosta bielski nagrodził bibliotekarzy

Dzisiaj w Szczyrkowskim Centrum Kultury uroczyście ogłoszono wyniki konkursu „Najlepsza biblioteka w powiecie bielskim”, organizowanego corocznie przez starostę bielskiego we współpracy z Zarządem Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Bielsku-Białej i Książnicą Beskidzką.

Ze sceny odnowionej sali bibliotekarzy i samorządowców witali dyrektor ośrodka Sabina Bugaj oraz dyrektor Książnicy Beskidzkiej Bogdan Kocurek. – Dziękujemy za waszą ciężką pracę i poświęcenie. Czasy się zmieniają, ale biblioteki mają sens i nadal się będą rozwijały – stwierdziła Sabina Bugaj. Starosta Andrzej Płonka wyraził zadowolenie, że może się spotkać w takim gronie podczas siedemnastej edycji konkursu. 

W konkursie starosty bielskiego pierwsze miejsce przyznano ex aequo Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaworzu i GBP w Kozach. Trzecie miejsce przyznano bibliotece z Wilamowic. Ponadto wyróżniono szczyrkowski ośrodek oraz biblioteki z Czechowic-Dziedzic i Bestwiny. Dyplomy uznania przyznano placówkom z Jasienicy, Porąbki, Wilkowic i Buczkowic. 

Autorem fotoreportażu jest Marcin Kałuski.

google_news