Cieszyn Na sygnale

Ale plama…

Tuż przed 18.00 trzy zastępy zabrały się za neutralizacje plamy ropopochodnej na wiślance.

Wyciek pozostawiony przez nieznany pojazd ciągnął się na odcinku kilku kilometrów. Praktycznie od Ustronia Nierodzimia do Ustronia Hermanic widoczna była tłusta plama. 

W likwidowaniu zagrożenia brali udział strażacy z OSP Nierodzim oraz z JRG Skoczów i JRG Ustroń. Obyło się bez komunikacyjnych problemów…

google_news
Cieszyn Na sygnale

Ale plama!

Przez kilka dopołudniowych godzin strażacy usuwali ropopochodną plamę na drodze między Cieszynem a Goleszowem.

Jak dowiadujemy się w Powiatowym Stanowisku Kierowania, nieznany pojazd pozostawił wyciek, który rozpoczynał się na ulicy Stawowej w Cieszynie. Plama ciągnęła się na długości kilku kilometrów. Została zlikwidowana przy pomocy sorbentów. W działaniach brało udział kilkunastu strażaków z czterech zastępów.

google_news
Cieszyn Na sygnale

Ale plama!!!

Strażackie zastępy neutralizują ropopochodny wyciek w Strumieniu.

Zgłoszenie zostało przyjęte kilka minut przed 12.30. Plama ciągnie się od “świateł” w Zbytkowie przez centrum Strumienia i dalej w kierunku Pszczyny. Ma kilka kilometrów długości.

Dodatkowym utrudnieniem dla zmotoryzowanych jest padający deszcz. Ciecz spływa z wodą po całej szerokości jezdni, co nie ułatwia też działań strażakom. Trzeba uważać!

Aktualizacja

Zagrożenie zostało usunięte…

 

 

google_news
Bielsko-Biała Cieszyn Na sygnale

Ale plama!

Kilkanaście kilometrów liczyła plama oleju ciągnąca się od Skoczowa do Jasienicy. Nocą neutralizowali ją strażacy bielscy i cieszyńscy.

Strażacka akcja rozpoczęła się pół godziny przed północą w Jasienicy, na drodze S 52, na pasie prowadzącym w stronę Bielska-Białej. Kiedy okazało się, że plama ciągnie się aż do powiatu cieszyńskiego, do akcji wkroczyli także strażacy cieszyńscy. Wielokilometrowa plama oleju swój początek miała na ulicy Ciężarowej w Skoczowie. Drogowa akcja bielskich i cieszyńskich strażaków trwała około trzy godziny. Łącznie zużyto 940 kilogramów sorbentu.

 

google_news
Na sygnale Sucha Beskidzka

Ale plama!

Sporego zamieszania na ul. Kościelnej w Suchej Beskidzkiej narobił późnym popołudniem kierujący renaultem clio.

Kierujący wjechał na krawężnik. Ten jednak okazał się za wysoki w samochodzie uszkodzona została miska olejowa. Na jezdnię wyciekł olej, tworząc plamę o powierzchni 4 metrów kwadratowych. Nie obeszło się bez interwencji strażaków, którzy musieli zneutralizować zanieczyszczenie.

 

google_news