Cieszyn Kultura i rozrywka

Sto lat dla Józefa Brody!

Fot. UG w Istebnej

Z okazji 81. urodzin odbył się benefis Józefa Brody z Koniakowa, pedagoga, folklorysty, multiinstrumentalisty, budowniczego tradycyjnych instrumentów ludowych.

Benefis odbył się w Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Istebnej. Na zaproszenie władz gminy Istebna i Gminnego Ośrodka Kultury przybyło wielu gości. Wójt Łucja Michałek-Chudecka podziękowała jubilatowi za wielkie serce, przekazywanie tradycji kolejnym pokoleniom, a przede wszystkim za to, że od wielu lat uczy “jak żyć”.

Fot. UG w Istebnej

Przypomniano najważniejsze wydarzenia, osiągnięcia i działania z bogatego życiorysu Józefa Brody. Nie brakło też muzyki w wykonaniu artysty i innych występów artystycznych. Zaprezentowała się kapela “Jetelinka” pod opieką Moniki Wałach Kaczmarczyk, wieloletniej uczennicy Józefa Brody, która przyznała, że bardzo wiele mu zawdzięcza. Tuż potem wystąpiła “Mała Istebna”, działająca przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej, pod opieką Marii Motyki i Józefa Łupieżowca. Dzieci śpiewały i tańczyły z dumą, że mogą wystąpić przed tak ważną postacią. Na koniec, wraz z publicznością, zaśpiewały gromkie “Sto lat!”. Nie obyło się też bez urodzinowego tortu.

Fot. UG w Istebnej

Przemówienia i podziękowania złożyli: zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Wisła Paweł Kłopotowski, przewodniczący Rady Gminy Istebna Stanisław Legierski wraz z radnymi, sołtys wsi Istebna Barbara Juroszek, dyrektorzy szkół wraz z uczniami, prezes Stowarzyszenia “Dobrze że jesteś” Bogusława Juroszek wraz z podopiecznymi.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksander L
Aleksander L
1 rok temu

100 LAT w zdrówku Mistrzu.