Cieszyn Kultura i rozrywka

„Sto lat” dla Morcinka. Skoczów pamięta o pisarzu

Fot. z archiwum UM w Skoczowie

25 sierpnia w Skoczowie świętowana będzie 130. rocznica urodzin Gustawa Morcinka, pisarza mocno związanego z miastem pod Kaplicówką. W organizacji imprezy siły połączyły Miejskie Centrum Kultury „Integrator”, Biblioteka Publiczna i Muzeum im. Gustawa Morcinka. Jakie atrakcje czekają na uczestników urodzinowego spotkania?

W skoczowskim muzeum zobaczyć będzie można różnorodne pamiątki po Gustawie Morcinku. Wejścia na ekspozycję odbywać się będą o 10.00, 12.00, 14.00, 16.00 i potrwają około godziny. Dodatkową atrakcją jest możliwość zwiedzenia wystawy „Świat baśni Gustawa Morcinka”, na której prezentowane są kostiumy i postaci wykreowane przez pisarza. Biblioteka Publiczna z kolei zaprasza dzieci na malowane spotkanie z postaciami morcinkowych opowieści, które odbędzie się w godzinach 10.00-12.00. W samo południe natomiast z wieży ratuszowej usłyszeć będzie można urodzinowe „Sto lat!” dla pisarza, a ponadto zaplanowano edukacyjną akcję plenerową „Kawałek urodzinowego tortu od pisarza”. O 13.00 złożone zostaną kwiaty pod pomnikiem Gustawa Morcinka, a po południu impreza przeniesie się do Teatru Elektrycznego, gdzie o 17.00 rozpocznie się autorska promocja publikacji Haliny Szotek „Skoczów w twórczości Gustawa Morcinka”.

Na spotkania w muzeum i bibliotece obowiązują zapisy. Również ilość miejsc na wydarzenie w Teatrze Elektrycznym jest ograniczona. Wejściówki są do odbioru w kasie kina w dniach 23-25 sierpnia od 8.00 do 16.00.

google_news