Wydarzenia Wadowice

Stolarze na medal!

Konrad Wojewodzic i Bartłomiej Kot. Fot. Archiwum ZS im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Uczniowie Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej udowodnili, że są godnymi następcami dawnych stolarskich mistrzów.

Międzynarodowym Targom Maszynowym w Brnie (Czechy; Mezinárodní Strojírenský Veletrh) od lat towarzyszy międzynarodowy konkurs stolarski dla uczniów szkół średnich. Zmagania są szeroko komentowane przez specjalistów, a rywalizację obserwują setki widzów. W tegorocznym konkursie Polskę reprezentowało dwóch uczniów Technikum im. Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej – Konrad Wojewodzic z klasy 2 TA oraz Bartłomiej Kot z klasy 4 TC.

Zadaniem uczestników było zrobienie taboretu bez wykorzystania jakichkolwiek elektronarzędzi. Jurorzy pierwszym miejscem uhonorowali Konrada Wojewodzica, który… powtórzył ubiegłoroczny sukces! Natomiast Bartłomiej Kot uplasował się na piątym miejscu. Organizatorzy nagrodzili uczestników cennymi nagrodami rzeczowymi.

– To ogromny sukces naszych podopiecznych – nie ukrywa satysfakcji Zbigniew Stradomski, dyrektor ZS im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej. – Wyrazy uznania i podziękowanie składam również Ryszardowi Oleksemu i Wojciechowi Pyce, nauczycielom praktycznej nauki zawodu w zawodzie stolarz/technik technologii drewna w naszej szkole, za poświęcony dodatkowy czas i serce włożone w przygotowanie uczniów do konkursu – podkreślił dyrektor w rozmowie z dziennikarzem.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
są i inni
są i inni
1 rok temu

Który tu zwycięzca, jak wygląda zrobiony taboret bez jakichkolwiek narzędzi w stosunku do taboretu z II, III miejsca? (kto?). a może trzeba było robić na czas? Ilu uczniów rywalizowało, z jakich krajów?