E-edukacja Cieszyn

Stołówka zyska nowy blask. Drogomyskich uczniów czeka zmiana

Fot. UM Strumień

Gmina Strumień uzyskała wsparcie od wojewody śląskiego w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. To oznacza, że jedna ze szkolnych stołówek zyska nowy blask.

Program dedykowany jest w części Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Drogomyślu. Placówka w najbliższym czasie otrzyma dofinansowanie na doposażenie i poprawę standardu obecnie funkcjonującej stołówki szkolnej. W ramach inwestycji planowany jest remont kuchni szkolnej, a co za tym idzie wymiana drzwi wewnętrznych, uzupełnienie okładziny ściennej z płytek ceramicznych, roboty malarskie, roboty posadzkowe, wymiana opraw oświetleniowych i osprzętu instalacyjnego. Ponadto w kuchni wykonana zostanie instalacja wodno-kanalizacyjna wraz z zabudową zlewozmywaka kuchennego, wymiana grzejników instalacji centralnego ogrzewania, a także zabudowa wentylacji nad piecem kuchennym. Wykonanie prac remontowych w kuchni szkolnej pozwoli uzyskać warunki przygotowania posiłków zgodnie z najwyższymi standardami.

Na tym nie koniec. W ramach dofinansowania doposażona zostanie istniejąca już stołówka. Planowany jest zakup tac do pieca i taboretu gazowego co znacząco ułatwi pracę, a dodatkowo stworzy nowe możliwości przygotowywania posiłków. Stary, wyeksploatowany sprzęt zostanie wymieniony, a kuchnia wzbogaci się o nowe wyposażenie m.in. nowy regał, stół centralny, zmywarkę, garnki, patelnie, talerze. Dzięki tym zakupom poszerzy się oferta wydawanych posiłków. W sumie udało się uzyskać dofinansowanie na blisko 53 tys. zł. Do remontu gmina dołoży przeszło 13 tys. zł.

– Cieszę się, że udało się pozyskać kolejne rządowe środki, tym razem na organizację stołówki i kuchni w Drogomyślu. Warto podkreślić, że obiady przygotowywane w Drogomyślu trafiają również do uczniów w prucheńskiej szkole. W najbliższym czasie prowadzone będą starania umożliwiające stworzenie dogodnej infrastruktury do wydawania posiłku także w szkole w Bąkowie i w Zabłociu – podsumowuje burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

KB_Szpital
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments