Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Stonawa: Wydobyto ciała górników

Przed południem ratownicy wydobyli na powierzchnię ciała trzech górników, spośród trzynastu, którzy zginęli w czwartkowym wybuchu metanu w kopalni węgla kamiennego w Stonawie. Pod ziemią są jeszcze ciała dziewięciu górników, ponieważ jedną z ofiar wydobyto zaraz po katastrofie…

Jak zaznacza Ivo Czelechovsky, rzecznik koncernu OKD, do którego należy kopalnia, trudne warunki uniemożliwiają dalszą penetrację rejonu katastrofy. – Wszystko wskazuje, że pożar pod ziemią udało się zlikwidować, a wyrobisko jest schłodzone. Musimy zaczekać na informacje, na co ratownicy natrafili pod ziemią w trakcie rekonesansu – powiedział rzecznik OKD.

Dzisiejsza niedziela upływa w Polsce pod znakiem żałoby narodowej, ogłoszonej po katastrofie w czeskiej kopalni.  Na skutek wybuchu metanu, jak informowaliśmy (czytaj tutaj )  (i tutaj) zginęło tam 13 górników, dwunastu Polaków i Czech, a dziesięciu zostało rannych. Jeden z poparzonych polskich górników jest w stanie krytycznym. Lekarze walczą o jego o życie w Szpitalu Uniwersyteckim w Ostrawie.

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gosc
gosc
2 lat temu

z tego co mi wiadomo to znajduja sie tam polscy ratownicy

Arek
Arek
2 lat temu

Działania Czechow po katastrofie są skuteczne……..widać ze to fachowcy anie gęgacze