Cieszyn Na sygnale

Stop dopalaczom w Cieszynie

Fot. KPP Cieszyn

“Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” to hasło akcji towarzyszącej spotkaniom policjantów z cieszyńskiej komendy z młodzieżą, które mają uświadomić młodym jak wielkie niebezpieczeństwo dla zdrowia niosą za sobą dopalacze i narkotyki.

Dziś w świetlicy skoczowskiego komisariatu policyjny profilaktyk przeprowadził szkolenie mundurowych dotyczące dopalaczy oraz narkotyków. Zostały przedstawione założenia kampanii pod nazwą “Narkotyki i dopalacze zabijają”, która jest przedsięwzięciem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Adminsitracji, organizowanym w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.

– Dopalacze to poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia! To substancje działające na ośrodkowy układ nerwowy, wpływające negatywnie na pracę mózgu. Mają postać tabletek, proszków, mieszanin ziół, suszu, kadzidełek, czy naklejek tzw. „tatuaży”. Sprzedawane są w sklepach lub przez Internet pod nazwą artykułów kolekcjonerskich, często z umieszczonym komunikatem „Produkt nie do spożycia”. Niebezpieczeństwo ich zażywania wynika z faktu, że ich skład chemiczny nie jest znany, może podlegać wahaniom i modyfikacjom. Nigdy nie wiadomo, jak po ich zażyciu zareaguje konkretny organizm – przypomina asp. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o