Kultura i rozrywka Wadowice

Stragan w Bajce

Fot. Archiwum SP nr 1 w Choczni

O nadchodzących świętach babć i dziadków (21-22 stycznia) nie zapomniały dzieci z Przedszkola „Bajka” przy Szkole Podstawowej nr 1 w Choczni.

Maluchy przygotowały babciom i dziadkom niespodzianki. Były efektowne, własnoręcznie przygotowane laurki oraz przedstawienie. Mali artyści wspięli się na wyżyny swych aktorskich umiejętności, nie mniej rewelacyjna była scenografia przenosząca widzów na prawdziwy targ. – Wykorzystaliśmy wiersz Jana Brzechwy „Na straganie” – informuje Bożena Gajczak, nauczycielka w Bajce, która wspólnie z Eweliną Guzdek przygotowały dzieci do występu. – Dzieci często towarzyszą starszym w zakupach, co sprawia im dużą satysfakcję. A zakupy w warzywniaku to świetna lekcja przyrody. W naszym przedszkolu wiele czasu poświęcamy ekologii. Zgodnie z powiedzeniem „czym skorupka za młodu nasiąknie”, staramy się wpoić podopiecznym zasady zdrowego odżywiania, przekonać do rezygnacji ze słodyczy na rzecz warzyw i owoców. Bawiąc się, uczymy dzieci jak zdrowo i długo żyć – podkreśla Gajczak.

Z uwagi na obostrzenia sanitarne babcie ani dziadkowie nie mogli być widzami spektaklu, toteż przedstawienie zostało nagrane i sfotografowane. Aktorskie umiejętności maluchów można obejrzeć na szkolnym Facebooku.

navigate_before
navigate_next

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments