Wydarzenia Bielsko-Biała

Strażacy pomogą urządzić lodowisko. Potrzebna zgoda właściciela terenu

W związku z trwającym sezonem zimowych szaleństw oraz z uwagi na podniesienie poziomu bezpieczeństwa podczas sezonu zimowego, Państwowa Straż Pożarna organizuje akcję „Bezpieczne Lodowiska 2024”.

Akcja polega na pomocy przy wlewaniu wody na uprzednio przygotowane miejsca do założenia lodowiska lub ślizgawki m.in. na terenie boisk szkolnych, parków, osiedli itp. Ma na celu podniesienie bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej, poprzez zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z wchodzeniem na zamarznięte sztuczne lub naturalne akweny.

Strażacy udzielą wsparcia w organizacji lodowiska na pisemną prośbę dyrektora szkoły lub zarządcy terenu. Do prośby należy dołączyć pisemną zgodę na pobór wody oraz zgodę właściciela terenu na wylanie lodowiska. Warunkiem wylania lodowiska jest właściwe przygotowanie przez zgłaszającego terenu poprzez wyrównanie nawierzchni, usypanie band z piasku lub śniegu ewentualnie ustawienie barierek. Za bezpieczeństwo dzieci przebywających na terenie lodowiska odpowiada organizator lodowiska. Aby uzyskać pomoc w sprawie organizacji lodowiska należy skontaktować się z Komendą Miejską PSP w Bielsku-Białej.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
?
?
4 miesięcy temu

Niewielki ten udział strażaków