Wydarzenia Cieszyn

Strażacy w akcji. Środki dezynfekujące i maseczki wędrują do szkół

Fot. Michał Pokrzywa/KP PSP Cieszyn

Od wiosny strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie pośredniczą w dystrybucji środków ochronnych i środków dezynfekcyjnych. Trafiają one do gmin i szkół z terenu naszego powiatu.

W kwietniu pierwsza partia środków dezynfekcyjnych za pośrednictwem Komendy Powiatowej PSP w Cieszynie, została rozdysponowana do lokalnych samorządów, a następnie do gmin z przeznaczeniem dla żłobków, klubów dziecięcych, przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.
Kolejny etap dystrybucji płynów dezynfekcyjnych oraz maseczek ochronnych nastąpił w maju. Pierwsze środki trafiły do uczniów z klas I-III szkół podstawowych. Takich placówek było 67. Każda otrzymała 50 l środka dezynfekującego oraz 100 maseczek. Kolejne środki dostarczone zostały do 39 przychodni zdrowia, gdzie przekazano po 25 l środka dezynfekującego. Dodatkowo, strażacy pomagali w rozdysponowaniu rękawiczek ochronnych, przyłbic, płynów dezynfekcyjnych oraz maseczek, jakie trafiły do obwodowych komisji wyborczych w czasie majowych wyborów prezydenckich.

Jak informuje st. kpt. Michał Pokrzywa – oficer prasowy cieszyńskich strażaków, pod koniec sierpnia i na początku września Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej  w Cieszynie, przekazała do szkół podstawowych i średnich z naszego powiatu, termometry i maseczki. Wszystkie te środki zostały zakupione przez Śląski Urząd Wojewódzki, we współpracy z Państwową Strażą Pożarną w Cieszynie. Minister Zdrowia we wrześniu w dwóch turach przekazał z magazynu rezerw materiałowych do Komend Powiatowych i Miejskich PSP na terenie całego kraju, środki dezynfekcyjne oraz maseczki z przeznaczeniem dla szkół podstawowych i średnich. Są one wydawane w tutejszej komendzie przedstawicielom poszczególnych placówek oświatowych z powiatu cieszyńskiego.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu

Już dawno w gminach powinno być uwypuklone stanowisko m.in. d/s walki z koronawirusem jako, że gmina ma zadanie własne utrzymanie bezpieczeństwa. Nie PSP/OSP.

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu

Bardzo ładnie tylko pytanie dlaczego to PSP ma pośredniczyć. Czyżby oprócz ratownictwa ogniowego, drogowego, wodnego – strażacy dostali przypisane kompetencje ratownictwa przed epidemią? W gminie nic takiego nie widać aby strażacy byli na linii pracy szkół, przedszkoli, żłobków, ośrodków zdrowia… Raczej spodziewałabym się, że w samorządzie gminnym jest Urząd Gminy, który powinien znać lepiej potrzeby ośrodków.