Wydarzenia Cieszyn

Strumień: Trzydzieste obrady rady

Dzisiaj w Strumieniu obradowała Rada Miejska. Radni spotkali się po raz trzydziesty w tej kadencji podejmując kilka ważnych dla mieszkańców uchwał. 

Rajcy przede wszystkim zmienili budżet oraz Wieloletnią Prognozę Finansową. Dali zielone światło do zaciągnięcia kredytu w wysokości 2 mln zł. Pieniądze mają posłużyć na pokrycie ewentualnego deficytu w finansach gminnych. Pożyczka ma być spłacona do 2023 roku. Zdecydowano także o wystąpieniu do ministra zdrowia z apelem o wpisanie Śląskiego Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. gen. Jerzego Ziętka w Ustroniu do systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej.

Prócz tego podjęto uchwały dotyczące pomocy finansowej dla miasta Bielska-Białej na pokrycie kosztów Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w stolicy Podbeskidzia, powiatowi cieszyńskiemu z przeznaczeniem na Powiatowy Ośrodek Wsparcia Dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie oraz miastu Jastrzębie Zdrój na naukę dla jednego z mieszkańców Strumienia w Domu Nauki i Rehabilitacji dla Dzieci Niepełnosprawnych.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments