E-edukacja Cieszyn

Strumień: Będzie mniej uczniów

Fot. Archiwum UM w Strumieniu

Od września, w związku z likwidacją gimnazjów, w szkołach prowadzonych przez gminę Strumień uczyć się będzie o jeden rocznik mniej niż dotąd. W efekcie zmniejszy się liczba uczniów oraz oddziałów.

W roku szkolnym 2018/2019 do placówek oświatowych prowadzonych przez gminę Strumień, uczęszczało 1290 uczniów i 453 przedszkolaków. Z przedstawionej Radzie Miejskiej Strumienia informacji, dotyczącej planowanej struktury szkół i przedszkoli na rok szkolny 2019/2020, wynika, że od września liczba uczniów w gminnych szkołach zmniejszy się o 121. Efektem tej zmiany będzie spadek o 7 liczby szkolnych oddziałów – z 69 do 62. Stabilnie kształtować się będzie natomiast liczba dzieci w przedszkolach i liczba przedszkolnych oddziałów. W roku szkolnym 2019/2020, tak jak to miało miejsce w roku 2018/2019, w Gminie Strumień będzie funkcjonowało 20 takich oddziałów.

Mimo to brak w szkołach jednego rocznika z pewnością sprawi, iż w porównaniu z rokiem szkolnym 2018/2019, zarówno uczniów jak i oddziałów będzie mniej. – Na pewno sytuacja ta powinna wpłynąć na złagodzenie zmianowości nauczania, która miała miejsce w niektórych szkołach, ale dzisiaj mówić o konkretach jest jeszcze za wcześnie, ponieważ prace nad nowymi planami lekcji w szkołach nadal trwają – mówi burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments