Wydarzenia Cieszyn

Strumień: Darmowe zabiegi dla czworonożnych pupili

Fot. Poglądowe/ Pixabay

1 października ruszy nabór wniosków na dobrowolne zabiegi sterylizacji lub kastracji psów i kotów. Zabiegi sfinansowane zostaną z kasy budżetu gminy Strumień.

To element ograniczania populacji zwierząt w ramach „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Strumień w 2021 r.” Dobrowolne zabiegi sterylizacji lub kastracji psów i kotów dostępne będą wyłącznie dla zwierząt, których właściciele lub osoby, pod których opieką zwierzęta się znajdują, mają miejsce zamieszkania na terenie gminy Strumień. Uprawnieni do skorzystania z możliwości pokrycia kosztów zabiegów sterylizacji lub kastracji psów i kotów są jedynie ich właściciele lub opiekunowie, którzy posiadają i zgłaszają we wniosku co najmniej dwa zwierzęta.

W budżecie gminy Strumień zabezpieczono na ten cel 10 tys. zł. Zabiegi będą wykonywane na podstawie kompletnych i zatwierdzonych przez Urząd Miejski w Strumieniu wniosków, według kolejności ich wpływu do Urzędu Miejskiego w Strumieniu. Dokumenty należy składać do 30 listopada.

 

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
23 dni temu

Muszę się postarać o kota aby wysterylizować sukę, fajnie. Czyli wtedy mogę wysterylizować sukę i wykastrować kota? Ale mogę kota pożyczyć od sąsiada.
A co z kotami żyjącymi dziko?, tam dopiero bezdomność kwitnie. Zważywszy na średni koszt 200 zł, za kwotę 10 tys, zł można wysterylizować ok. 50 kotek lub suk, trochę mało jak na gminę zamieszkałą przez ponad 13 tys. ludzi. No ale dobre i to w sytuacji gdzie inne gminy taką akcję omijają szerokim łukiem.