Wydarzenia Cieszyn

Strumień: Diamentowe i złote pary. Medale, kwiaty, życzenia

Fot. UM Strumień

W Gminnym Centrum Integracji Wsi w Pruchnej, odbyło się uroczyste gminne spotkanie z  parami małżeńskimi świętującymi diamentowe i złote gody. Burmistrz Strumienia Anna Grygierek i przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Greń, wręczyli zacnym jubilatom medale przyznane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej za długoletnie pożycie małżeńskie. Pary diamentowe otrzymały specjalne dyplomy.

Oto złoci jubilaci:  Janina i Karol Adamczykowie, Urszula i Mieczysław Barchańscy, Anna i Oton Czakonowie, Danuta i Emanuel Holeksowie, Krystyna i Jerzy Kucharscy, Marta i Wiesław Lose, Krystyna i Jan Łazarzowie, Helena i Zdzisław Pacześny, Agnieszka i Alojzy Pielesowie, Zofia i Bronisław Prochaskowie, Renata i Edward Rakusowie, Janina i Józef Ryglowie, Agnieszka i Stanisław Stanieczko, Krystyna i Kazimierz Ślęczkowie, Teresa i Stanisław Wosińscy,

Zacni diamentowi jubilaci, którzy już od 60 lat krocza wspólna małżeńską drogą to: Zofia i Antoni Kocurowie, Maria i Stanisław Michalikowie, Hildegarda i Stanisław Węglorzowie.

Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Prawdziwe, zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe problemy i bolączki, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję oraz wzajemny szacunek – powiedziała burmistrz Anna Grygierek.

Uroczystość miała muzyczną oprawę. Czas umilał swoim występem Mirosław Szołtysek.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments